Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: Jestem propaństwowcem i nie cieszę się, jeżeli państwo nie działa

-Prezes Najwyższej Izby Kontroli nie powinien być w konflikcie z nikim. Powinien należycie realizować swoje bardzo ważne zadania i kontrolować wszystkie te obszary życia społecznego po to, żeby wyciągać wnioski, zmieniać ustawy, zapobiegać nadużyciom i negatywnym zjawiskom. Konflikty, które prezes NIK toczy z tą czy inną partią, czy frakcją nie powinny mieć miejsca. To jest absolutnie patologiczna sytuacja – powiedział w Porannych pytaniach Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas.

Kończący się tydzień to wizyty agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego u prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia i jego bliskich. Biuro prowadzi śledztwo w sprawie oświadczeń szefa NIK.

Każda rewolucja prędzej czy później zjada własne dzieci i ten proces wyraźnie widać w tej chwili w PiS-ie. Poszczególne frakcje toczą ze sobą zażarte boje używając do tego służb specjalnych.

W opinii posła Jacka Protasa Polacy powinni być przerażeni sytuacją, w której instytucje najwyższego zaufania wplątuje się w afery i wojny frakcji. Były marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podkreślił również, że działania służb nie są przypadkowe i są podporządkowane interesom władzy.

Wybory prezydenckie 
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że zebrał 250 tysięcy podpisów poparcia pod swoją kandydaturą. Zbieranie podpisów pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej trwa również na Warmii i Mazurach. Poseł Protas podkreślił, że podejście mieszkańców do kandydatki PO jest bardzo ciepłe i pozytywne, co napawa działaczy partii wielkim optymizmem. Jednocześnie pogratulował zebranych podpisów kandydatowi PSL na prezydenta oraz jego sztabowi. Odniósł się także do zaangażowania w kampanię wyborczą Donalda Tuska, co zapowiadał lider partii Borys Budka.

Donald Tusk był wielkim zwolennikiem tego, żeby w wyborach wystartowała pani marszałek Kidawa-Błońska. Zapowiadał także, że nie pozostanie bierny w czasie kampanii wyborczej. Z pewnością zaangażuje się w kampanię w najbliższym czasie.

Według CBOS spada odsetek Polaków pozytywnie oceniających prezydenturę Andrzeja Dudy. Pozytywnie działania głowy państwa ocenia obecnie 57 procent ankietowanych. Szef struktur PO na Warmii i Mazurach zachowuje jednak spokój.

Mamy pouczające doświadczenia z kampanii wyborczej pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, gdzie niektórzy zachwycili się, że na początku miał ponad 70 procent poparcia i wydawało się, że te wybory nie są do przegrania. Natomiast kampania wyborcza odwróciła zupełnie te proporcje.  

Jacek Protas poinformował, że kampania wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ruszy 29 lutego. Pierwsza rura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się 10 maja.

Do wysłuchania rozmowy z Jackiem Protasem zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, PO, Jacek Protas, Platforma Obywatelska, video
Są unijne pieniądze na modernizację Uranii. Olsztyn ma szansę dostać 130 milionów złotych. Projekt jest już gotowy

Są unijne pieniądze na modernizację Hali Urania. Komisja Europejska zgodziła się na przesunięcia w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Olsztyn może dostać 130 milionów złotych na...

Zamknij
RadioOlsztynTV