Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

J. Słoma: PiS jest skuteczny w rozdawaniu publicznych pieniędzy. I. Arent: Mamy i program, i czym się pochwalić w przeciwieństwie do PO

Gośćmi ostatnich przed ciszą wyborczą Porannych pytań byli: posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent i Jarosław Słoma z Platformy Obywatelskiej.

To była krótka, ale intensywna kampania wyborcza – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka PiS Iwona Arent. Kandydująca do Sejmu w okręgu olsztyńskim Iwona Arent podkreśliła, że ona i jej koledzy z Prawa i Sprawiedliwości starali się dotrzeć do wyborców bezpośrednio.

To była kampania, w której wykonaliśmy ogromną pracę. Byliśmy w każdej miejscowości. Dotarliśmy do wszystkich mieszkańców. Rozmawialiśmy jak im się żyje. Czy teraz, czy 4 lata temu żyło się lepiej? Ludzie mówili, że lepiej żyje się teraz, po tych programach, które PiS wprowadził w życie.

Iwona Arent zapewniła, że kolejki na zabiegi wszczepienia endoprotez i usunięcia zaćmy zostały znacznie zmniejszone, a służba zdrowia otrzymała dodatkowe pieniądze

Jarosław Słoma kandydujący z Koalicji Obywatelskiej do Senatu w okręgu olsztyńskim ocenia, że służba zdrowia była osią kampanii wyborczej.

Rozmawiamy z wyborcami prezentując program Twoja Polska. Wynika z nich katastrofalna sytuacja ochrony zdrowia. To wielka klęska PiS-u. Kolejki na SOR-ach, kolejki do specjalistów, kolejki w szpitalach. To ocena społecznego wymiaru rządów PiS

Jarosław Słom porównał Polskę po rządami PiS do Titanica i apelował o odsunięcie partii rządzącej od władzy.

Polska pod rządami PiS-u to Titanic na kursie do zderzenia z górą lodową. Jest to nieuniknione, jeśli nie odsuniemy PiS-u od władzy.

Posłanka Iwona Arent podkreśliła, że zmiany w sądownictwie były potrzebne, bo Polacy nie mieli poczucia sprawiedliwości w sądach.

Chciałabym, aby w Polsce z prawa korzystali wszyscy obywatele, niezależnie od tego czy ci, czy tamci rządzący. Mamy program i mamy czym się pochwalić w przeciwieństwie do was. Życzyłabym sobie, aby sędziowie stali ponad partiami politycznymi, aby sprawiedliwie, uczciwie sądzili.

Kampania wyborcza skończy się o północy, a wybory odbędą się w niedzielę.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Iwona Arent i Jarosław Słoma. Fot. Przemysław Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wybory, PO, Iwona Arent, Jarosław Słoma
Nadzieje na zwycięstwo i mobilizacja do samego końca. PiS podsumował kampanię wyborczą w okręgu olsztyńskim

Kandydaci, działacze i sympatycy partii spotkali się w Olsztynku. Radosław Nojman, okręgowy koordynator kampanii, odczytał list przysłany przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes partii przestrzegał w nim przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV