Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Trwa torpedowanie zmian w sądach. Dlaczego nadzwyczajna kasta sędziów ma być bezkarna?

Nie ma takiego przepisu w traktatach o Unii Europejskiej, który by mówił, że nie mamy prawa ustalać ustroju sądów powszechnych – mówiła w Porannych pytaniach posłanka PiS Iwona Arent.

W jej ocenie sędziowie wykorzystują instytucje unijne do obrony swojej nadzwyczajnej pozycji. Zdaniem Iwony Arent sędziowie chcieli być bezkarni.

Wprowadziliśmy izbę dyscyplinarną, bo to był największy problem. Sędziowie chcieli być bezkarni, czy kradli, czy zachowywali się niegodnie urzędu sędziowskiego, czy robili inne niegodne rzeczy nie chcieli być rozliczani. My posłowie jesteśmy rozliczani, rząd jest rozliczany. Wszyscy w Polsce są rozliczani. Dlaczego ta nadzwyczajna kasta, ta specjalna grupa ludzi miałaby być bezkarna i mieliby rozliczać sami siebie?

Iwona Arent przekonywała, że izby które wcześniej miały oceniać etykę sędziów nie funkcjonowały. Senat ma 30 dni na przyjecie lub odrzucenie nowelizacji ustawy o Sądach Powszechnych i Sądzie Najwyższym. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości dodała, że nawet odrzucenie ustawy przez Senat nie zablokuje zmian w sądownictwie.

Niech rozpatrują 30 dni, to wróci do nas, mamy większość sejmową i zostanie to przegłosowane. Tak wygląda nasz społeczny mandat, który dostaliśmy w ostatnich wyborach . Mamy większość. W ostatnich wyborach obiecaliśmy Polakom, że w końcu zrobimy porządek z sądami, tak żeby funkcjonowały. Cały czas jest torpedowanie jakichkolwiek zmian w sądach.

Zdaniem Iwony Arent marszałek Senatu, w związku pojawiającymi się oskarżeniami o przyjmowanie przez niego łapówek za wykonywanie zabiegów lekarskich, powinien zastanowić się co mówi i co robi.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Fot. Agnieszka Chmielewska

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, prawo, poseł, Iwona Arent, sądy, posłanka, video
Podzieliliśmy się przepisem na dobro. Dziękujemy, że byliście z nami [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna akcja Radia Olsztyn. Tym razem dzieliliśmy się dobrem. A jak to zrobić najlepiej? Najlepiej karmiąc tych, którzy sami nie są w stanie przygotować...

Zamknij
RadioOlsztynTV