Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent otworzy listę PiS w Olsztynie?

Iwona Arent (PiS). Fot. Łukasz Węglewski

Listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości są już ułożone, ale wciąż owiane mgłą tajemnicy. Na razie przedstawiciele partii odmawiają ujawnienia, kto wystartuje z pierwszego miejsca list na Warmii i Mazurach.

Według nieoficjalnych informacji, „jedynką” w Olsztynie ma być posłanka Iwona Arent – reporterowi Radia Olsztyn nie udało się z nią jednak skontaktować.

Poseł PiS Jerzy Szmit, szef regionalnych struktur partii, informuje jedynie, że listy stworzone w Warszawie przez komitet polityczny partii dotarły do Olsztyna i różnią się od tego, co przygotowali lokalni działacze.

Jerzy Szmit (PiS). Fot. Łukasz Węglewski

Na prośbę o komentarz do pogłosek, zgodnie z którymi Jerzy Szmit ma znaleźć się na miejscu ostatnim – a nie jak przed czterema laty na pierwszym – poseł odpowiedział wymijająco.

00:00 / 00:00

Według posła Szmita, na listach Prawa i Sprawiedliwości nie znalazła się posłanka Lidia Staroń, które niedawno odeszła z Platformy Obywatelskiej.

00:00 / 00:00

Rzeczniczka prasowa PiS zapowiadała, że dokładny kształt list wyborczych partii do sejmu i senatu zostanie ujawniony w przyszłym tygodniu.

(apiedz/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, wybory, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit
Janusz Piechociński: Walczymy o kilka mandatów

Gość Porannych Pytań Radia Olsztyn, lider PSL, wicepremier Janusz Piechociński prezentował w Olsztynie kandydatów tej partii do sejmu z Warmii, Mazur i Powiśla. Senator PO Ryszard...

Zamknij
RadioOlsztynTV