Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Liczba ministerstw zostanie zmniejszona. Pojawienie się w rządzie ludzi z Warmii i Mazur nie jest kluczowe

Posłanka Iwona Arent. Fot. P. Getka

Rozmowy będą ciężkie, ale rekonstrukcja rządu jest konieczna – mówiła w Porannych Pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent. W rozmowie z Andrzejem Piedziewiczem zaznaczyła, że wciąż trwają rozmowy między PiS-em, Porozumieniem i Solidarną Polską.

Wiadomo, że ma się zmniejszyć liczba ministerstw. Koalicjanci PiS-u mają mieć mniej ministrów niż obecnie. Poseł Iwona Arent przekonuje jednak, że mimo niełatwych rozmów trzeba doprowadzić je do końca.

Tu nie chodzi o to, żeby było nam dobrze w Zjednoczonej Prawicy, tylko o usprawnienie działania państwa. Trzeba usprawnić decyzyjność ministrów, dlatego zmniejszona zostanie ich liczba. Być może będzie 14 ministerstw. Jedno jest pewne, nie zostanie zmieniony premier. Mateusz Morawiecki nadal będzie premierem.

Według wcześniejszych zapowiedzi rekonstrukcja rządu miała zakończyć się we wrześniu. Iwona Arent przyznaje natomiast, że ten proces może się wydłużyć.

Czy w rządzie znajdą się przedstawiciele Warmii i Mazur? – To nie jest sprawa kluczowa – mówiła poseł Iwona Arent. Obecnie z Warmii i Mazur w rządzie jest jedna osoba – to wiceminister nauki profesor Wojciech Maksymowicz. W poprzedniej kadencji było dwóch wiceministrów z regionu – w resorcie rolnictwa i w resorcie infrastruktury. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości przyznaje zaś, że pojawienie się w zrekonstruowanym rządzie wiceministrów z Warmii i Mazur nie jest dla niej kluczowe.

Nigdy nie patrzę kto z ministrów czy z wiceministrów jest z jakiego regionu, bo to nie chodzi o to, żeby na siłę szukać kogoś z naszego regionu. Ministrowie i wiceministrowie powinni być fachowcami i dobrymi zarządzającymi, mądrymi ludźmi i to jest dla mnie kryterium.

Według wcześniejszych zapowiedzi rekonstrukcja rządu miała zakończyć się we wrześniu. Poseł Iwona Arent przyznaje natomiast, że ten proces może się wydłużyć.

Posłuchaj Porannych Pytań

 

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, poseł, PiS, Iwona Arent, premier, posłanka
Marcin Kulasek o rekonstrukcji rządu: „To walka o stołki”. Jerzy Małecki: „Toczą się dyskusje wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy”

Na temat nowej strategi walki z pandemią koronawirusa dyskutowali goście Porannych Pytań Radia Olsztyn, posłowie: Jerzy Małecki z PiS i Marcin Kulasek z Lewicy. Strategia zakłada...

Zamknij
RadioOlsztynTV