Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IV Memoriał Mieczysława Doroszuka – wygrane Chemika i AZS-u UWM

Piłki do siatkówki, fot. Andrzej Minkiewicz

Wysoki poziom, mnóstwo meczów i sprawdzian formy po świętach Bożego Narodzenia.

Tak właśnie wyglądał tegoroczny 4 Memoriał Mieczysława Doroszuka – wybitnego wychowawcy wielu olsztyńskich siatkarzy, którzy potem decydowali o sile swoich klubów oraz reprezentacji Polski. W olsztyńskiej Uranii rywalizowało w sumie 12 ekip (6 w kategorii juniora i 6 w kadetach).

W „młodszym” turnieju wygrał Chemik Bydgoszcz przed AZS-em UWM Olsztyn trenera Macieja Rejznera. W turnieju juniorów wygrało Tempo 25 Olsztyn, które nie przegrało ani jednego meczu. Nic dziwnego, że trener olsztyńskiej ekipy – Błażej Kolpy – był bardzo zadowolony.

00:00 / 00:00

Najlepszym przyjmującym juniorskiego turnieju został Michał Augustynowicz – reprezentant olsztyńskiego Tempa.

00:00 / 00:00

Drugie miejsce w turnieju juniorów zajął MKS MDK Warszawa. Trener stołecznego zespołu – Wojciech Góra – bardzo się cieszył, że mógł w Olsztynie zobaczyć swoich dawnych wychowanków.

00:00 / 00:00

Jednym z wychowanków Mieczysława Doroszuka jest obecny rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn – Maciej Dobrowolski, który nie ukrywa, że jego pierwsze siatkarskie treningi były czymś wyjątkowym.

00:00 / 00:00
(rozmawiał Piotr Świniarski)

(pświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, turniej, Doroszuk
Akademicy poznali rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn poznali rywala w ćwierćfinale Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 13 marca. Akademicy zmierzą się z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle. W innej parze...

Zamknij
RadioOlsztynTV