Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Irena Telesz-Burczyk i dr Jerzy Sikorski honorowymi obywatelami Olsztyna

Fot. P. Getka

Aktorka Irena Telesz-Burczyk i historyk dr Jerzy Sikorski honorowymi obywatelami Olsztyna. Akty wręczono w zamku podczas uroczystej sesji rady miasta.

Laudacje na cześć nowych honorowych obywateli miasta wygłosili: Robert Szewczyk, przewodniczący rady miasta i Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Irena Telesz-Burczyk to aktorka Teatru im. Stefana Jaracza z ogromnym zawodowym dorobkiem, a także legenda olsztyńskiej Solidarności. Tytuł Honorowego Obywatela Olsztyna przyznano jej za krzewienie i popularyzowanie kultury.

00:00 / 00:00

Z kolei dr Jerzy Sikorski to wybitny historyk. Jego badania przyczyniły się do odnalezienie grobu Mikołaja Kopernika w katedrze we Fromborku.

00:00 / 00:00

Honorowe obywatelstwa uroczyście wręczono w olsztyńskim zamku. Tytuł Honorowego Obywatela Olsztyna nadawany jest od 1991 roku. Do tej pory otrzymało go 29 osób.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Rada Miasta, Irena Telesz-Burczyk, Honorowy Obywatel Olsztyna, Jerzy Sikorski
Tablica na areszcie upamiętni bohaterów antykomunistycznego podziemia

Na budynku aresztu śledczego w Olsztynie pojawi się tablica upamiętniająca bohaterów podziemia antykomunistycznego. Przy alei Józefa Piłsudskiego w czasach PRL-u dział areszt, w którym więziono i...

Zamknij
RadioOlsztynTV