Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IPN zapłaci historykowi odszkodowanie

Paweł Warot po ogłoszeniu wyroku, fot. Jacek Pachucki

Jest porozumienie między Pawłem Warotem a olsztyńską delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej.

Chodziło o zwolnienie historyka z pracy w czerwcu ubiegłego roku. Warot domagał się w sądzie powrotu do Instytutu lub wypłaty odszkodowania. Sąd umorzył postępowanie, bo strony podpisały ugodę. Stanęło na odszkodowaniu.

Paweł Warot przypomina, że został zwolniony po dyskusji na zamkniętym, pracowniczym spotkaniu w delegaturze:

00:00 / 00:00

Paweł Warot podczas przerwy w rozprawie, fot. A.Socha

Białostocki oddział IPN, któremu podlega olsztyńska delegatura, jest zadowolony z takiego zakończenia sprawy – powiedział Radiu Olsztyn rzecznik placówki Tomasz Danilecki:

00:00 / 00:00

Olsztyńskie środowiska prawicowe twierdzą, że konflikt między Pawłem Warotem a kierownictwem delegatury trwał od dłuższego czasu. Miał dotyczyć m.in. publikacji artykułów historyka w miesięczniku „Debata”.

Do sądu przyszli wspierać Pawła Warota przedstawiciele środowisk prawicowych Olsztyna, jednak sędzia kazała wszystkim opuścić salę, fot. A.Socha

Warot miał być także obwiniany za przyczynienie się do zwolnienia Norberta Kasparka ze stanowiska naczelnika olsztyńskiego IPN-u.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego.

00:00 / 00:00

 

(mlewin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w IPN
IPN zaprasza na wykład: „Dziennikarze Warmii i Mazur na celowniku SB”

W olsztyńskim Instytucie Kultury Chrześcijańskiej odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Przystanek Historia" organizowane przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem doktor Piotr Kardela wygłosi wykład...

Zamknij
RadioOlsztynTV