Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inwestycje z WiM w konkursie Polska Pięknieje

W konkursie Polska Pięknieje startuje również całoroczna infrastruktura sportowo-rekreacyjna nad jeziorem Ukiel. Fot. Łukasz Węglewski

Już po raz ósmy możemy wybrać najlepsze przedsięwzięcia, które zostały dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

W konkursie Polska Pięknieje o miano nowego cudu Funduszy Europejskich, w każdej z kategorii, walczy 21 projektów z 11 województw.

Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach: rewitalizacja, obiekt turystyczny, turystyka mobilna i wirtualna, turystyka aktywna, kultura i sztuka, miejsce przyjazne rodzinie oraz edukacja.

Wybór laureatów w konkursie jest dwustopniowy. W pierwszym etapie, kapituła wytypowała projekty nominowane w każdej z kategorii. W drugim, wybierze siedem nowych Cudów Funduszy Europejskich. Ósmy wyłonią natomiast internauci.

W rywalizacji nie brakuje inwestycji z Warmii i Mazur. W kategorii rewitalizacja są to: Ełckie Centrum Rewitalizacji Społecznej oraz rewitalizacja budynku dworca w Ostródzie, natomiast w kategorii turystyki aktywnej: całoroczna infrastruktura sportowo-rekreacyjna nad jeziorem Ukielw Olsztynie. Głosowanie potrwa do 4 sierpnia.

Głosować można na stronie internetowej www.polskapieknieje.gov.pl

(pświn/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel, konkurs
Trwa konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Do 16 września każda gmina z województwa warmińsko-mazurskiego może zgłaszać do konkursu wieńce dożynkowe.  Ideą przedsięwzięcia jest kultywowanie oraz popularyzacja najbardziej wartościowych oraz najciekawszych dziedzin plastyki...

Zamknij
RadioOlsztynTV