Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspiracje św. Jana Pawła II dla współczesności, czyli wyjątkowa konferencja w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej

Fot. M. Stankiewicz

W Elblągu zorganizowano  Międzyuczelnianą Konferencję Naukową – inspiracje św. Jana Pawła II dla współczesności.

Tym razem debata naukowa toczy się pod hasłem „Czy etyka zawodowa jest potrzebna? Refleksje wokół kondycji etycznej i odpowiedzialności zawodowej”.

Gospodarzem konferencji jest Elbląska Uczelnia Humanistyczno – Ekonomiczna. Jak zawsze organizuje ją wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i Wyższym Seminarium Duchownym.

Dorobek Ojca Świętego jest ogromny, wystarczy go na wiele spotkań – podkreśla profesor Zdzisław Dubiella, rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Zawsze jest o czym mówić, bo życie niesie nam nowe pytania i zagadki – dodaje profesor Cezary Obracht-Prondzyński, prorektor z EUHE. Z kolei wojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski uważa, że warto dbać o ten dorobek, bo Jan Paweł II to najwybitniejszy Polak.

Elbląska konferencja jest już 14. spotkaniem naukowców, nie tylko z elbląskich uczelni.

Dziś Elbląg świętuje 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II w mieście. Na to spotkanie przybyło ponad 300 tysięcy wiernych z całej Polski.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, Jan Paweł II
Mija 20 lat od wizyty Jana Pawła II w Ełku i Elblągu. „Papieskie pielgrzymki dały Polakom siłę i nadzieję na zmiany”

20 lat temu Jan Paweł II odwiedził Elbląg i Ełk. Oba miasta rozpoczynają obchody związane z tym wyjątkowym jubileuszem. To było ogromne wydarzenie w historii Elbląga....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV