Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspektorat ochrony środowiska i policja kontrolują ciężarówki. To efekt ogólnopolskiej akcji

Zakończyła się ogólnopolska akcja „Nielegalne odpady 2021”. To efekt porozumienia zawartego pomiędzy głównym inspektorem ochrony środowiska a komendantem głównym policji, by skutecznie zwalczać przestępczość związaną ze środowiskiem.

Na Warmii i Mazurach skontrolowano 59 ciężarówek, cztery przewoziły odpady, w jednym transporcie wykryto nieprawidłowości – poinformowała Urszula Szymańska, rzeczniczka Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie.

W dwóch kontenerach przewożono odpady ulegające biodegradacji oraz odpady kuchenne ulegające biodegradacji. Okazało się, że transport zawierał co innego, niż było w dokumentacji

– wyjaśnia Szymańska.

00:00 / 00:00

W całej Polsce w akcji uczestniczyło ponad 1100 funkcjonariuszy – policjantów, inspektorów inspekcji transportu drogowego, straży granicznej, krajowej administracji skarbowej.

Kontrole będą kontynuowane. Dodajmy, że kara w przypadku niewłaściwego gospodarowania odpadami może wynieść nawet milion złotych.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, odpady, śmieci, Akcja
Zatrzymanie na olsztyńskim Zatorzu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież rozbójniczą

Na olsztyńskim Zatorzu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Akcja odbyła się w warunkach dynamicznych przy wykorzystaniu granatów hukowych. Na razie jest zbyt wcześnie, aby...

Zamknij
RadioOlsztynTV