DZIŚ: 1 °C pogoda dziś

Indykpol przegrywa w Katowicach. Koniec marzeń o play-offach?

Indykpol AZS Olsztyn przegrał z GKS-em Katowice 1:3 w ostatnim wyjazdowym meczu fazy zasadniczej. Porażka mocno oddaliła marzenia Akademików o grze w fazie play-off.

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:20)

Gospodarze rozpoczęli pierwszego seta od zdecydowanego prowadzenia. Skuteczna gra w obronie i ataku wyprowadziły Katowiczan na prowadzenie 7:1. Gra kompletnie nie układała się zawodnikom z Olsztyna. Na pierwszą przerwę techniczną Akademicy schodzili przegrywając 9 punktami. Choć w końcówce seta różnice udało się zredukować do 3 oczek, to ostatecznie pierwszą partię wygrali zawodnicy ze Śląska 25:20.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy bardziej wyrównane spotkanie. Przez dłuższy czas żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom na więcej niż 1 punkt. Katowiczanie podkręcili tempo dopiero po przerwie technicznej. Zgromadzoną przewagę dowieźli do końca seta, wygrywając go do 22.

Gra akademików zdecydowanie lepiej wyglądała w trzecim secie, głównie za sprawą dobrej gry w ataku. Olsztynianie objęli prowadzenie przy stanie 6:6 i nie oddali go już do końca meczu. Na uwagę zasługiwała bardzo dobra dyspozycja atakującego Wojciecha Żalińskiego.

Partia czwarta to stabilna gra Olsztynian w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zespół grał dobrze w obronie, wystrzegał się też błędów własnych. Do przerwy akademicy prowadzili 16:14. Wznowienie seta mobilizująco podziałało na Katowiczan, którzy po dwóch udanych kontrach wyszli na prowadzenie. Mimo licznych starań siatkarzom Indykpolu nie udało się odwrócić losów seta, którego siatkarze GKS-u wygrali do 20.

Zawiedliśmy – przyznał po spotkaniu rozgrywający AZS-u Przemysław Stępień.

00:00 / 00:00

GKS Katowice do zwycięstwa poprowadzili byli zawodnicy olsztyńskiego AZS-u – środkowy Miłosz Zniszczoł oraz przyjmujący Adrian Buchowski. Ten drugi przyznał, że jego zespół robi wszystko, aby awansować do fazy play-off.

GKS Katowice: Adrian Buchowski, Jan Firlej, Kamil Kwasowski, Wiktor Musiał, Jan Nowakowski, Miłosz Zniszczoł – Dustin Watten (libero) – Emanuel Kohut, Jakub Szymański

Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Damian Schulz, Przemysław Stępień, Dmytro Teriomenko, Wojciech Żaliński – Jędrzej Gruszczyński (libero) – Jakub Ciunajtis, Rojas Javier Octavio Concepcion, Remigiusz Kapica, Ruben Schott, Nikodem Wolański.

Gospodarze zagrali osłabieni brakiem swojego podstawowego atakującego, kapitana drużyny Jakuba Jarosza, któremu dzień przed spotkaniem odnowiła się kontuzja biodra. Katowiczanie uczcili zwycięstwem obchodzone w sobotę 57. rocznicę powstania klubu.

Przegrana spowodowała, że drużyna Indykpolu spadła na 9. miejsce w tabeli. Ostatni mecz fazy zasadniczej zawodnicy z Warmii rozegrają 8 marca w Hali Urania z Asseco Resovią Rzeszów.

Redakcja: Ł. Sadlak/BSC

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS, GKS Katowice
Siatkarze Indykpolu AZS zagrają z bezpośrednim rywalem w walce o play-off

W sobotę w Katowicach siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozegrają jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy mecz tego sezonu. Rywalem podopiecznych Daniela Castellaniego będzie miejscowy GKS...