DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

Indykpol AZS Olsztyn po zaciętym meczu pokonuje Asseco Resovię Rzeszów

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn pokonali na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:2 (25:23, 25:23, 18:25, 16:25, 15:11). MVP spotkania został przyjmujący olsztynian, Serhiy Kapelus.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane, jednak to podopieczni Roberto Santillego wyszli z nich zwycięsko, wygrywając za każdym razem do 23. Sytuacja zupełnie odwróciła się w trzeciej i czwartej odsłonie, kiedy to rzeszowianie dzielili i rządzili na parkiecie w Hali Podpromie, czego efektem były wygrane sety do 18 i 16. Przed decydującą partią to gospodarze znajdowali się w bardziej komfortowej sytuacji, podbudowani dobrą grą oraz zdecydowanymi wygranymi w poprzednich setach. Jednak po raz kolejny w tym spotkaniu nastąpił zwrot akcji, i to Akademicy od początku tie breake’a nadawali ton rywalizacji. Skuteczność na skrzydłach odzyskali Jan Hadrava oraz Serhiy Kapelus, swoje w polu zagrywki dokładał Paweł Pietraszko. Efekt? Olsztynianie pokonali Asseco Resovię 15:11, w całym spotkaniu wygrywając 3:2. To spory sukces olsztynian, biorąc pod uwagę fakt, że drużyna z Podkarpacia potrafiła w ostatnich dwóch meczach pokonać na wyjeździe Trefl Gdańsk (3:1) oraz urwać punkt wicemistrzowi Polski, ZAKSie Kędzierzyn Koźle (2:3).

W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn podejmie w Hali Urania PAOK Saloniki. Mecz 1/16 Pucharu CEV odbędzie się 28 listopada, o godzinie 18.

Autor/redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Po zaciętej walce siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn przegrali z Jastrzębskim Węglem

Po dwóch porażkach w Olsztynie z rzędu, siatkarze Jastrzębskiego Węgla odczarowali halę Urania. W meczu 8. kolejki Plus Ligi Indykpol AZS uległ ekipie z południa Polski...