Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn będzie grał w Iławie

Fot. indykpolazs.pl

Hala sportowa w Iławie będzie „domowym obiektem” Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnych dwóch sezonach siatkarskiej Plusligi.

Przypomnijmy – hala Urania, w której nieprzerwanie od 2001 roku olsztyńscy akademicy rozgrywali swoje mecze ligowe, przejdzie gruntowny remont (dziś plac budowy został oficjalnie przekazany firmie Mirbud, która wygrała przetarg).

– To był naturalny wybór – mówi Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS Olsztyn.

Przede wszystkim będzie to na pewno trudny okres dla Indykpolu AZS Olsztyn, ponieważ przez dwa lata będziemy musieli grać poza Olsztynem ze względu na modernizację hali Urania, ale myślę, że te dwa lata szybko miną i za dwa lata w bardziej komfortowych warunkach kibice w Olsztynie będą mogli oglądać naszą drużynę.
Zastanawialiśmy się nad tym, gdzie przez te dwa lata drużyna może rozgrywać mecze. Wybór padł na Iławę. Pierwszy powód to taki, że Iława spełnia wymogi PlusLigi  – odpowiednia hala, odpowiednia wysokość, odpowiednie oświetlenie, odpowiednia liczba miejsc na trybunach. Druga sprawa to nasza współpraca wieloletnia. Od wielu lat graliśmy w Iławie mecze towarzyskie, turnieje towarzyskie z których byliśmy bardzo zadowolenie i z tego powodu będziemy przez te dwa kolejne lata grali w Iławie. Chciałbym podziękować władzom Iławy za to, że wyrazili zgodę, aby przyjąć naszą drużynę.

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Iława, mecz, hala, Indykpol AZS Olsztyn
Indykpol AZS skompletował kadrę na przyszły sezon

Indykpol AZS Olsztyn zamknął skład na przyszły sezon siatkarskiej Plugligi. Klub ogłosił przedłużenie kontraktu z młodymi zawodnikami, którzy w zeszłym sezonie byli w szerokim składzie, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV