DZIŚ: -1 °C pogoda dziś

„Indyki” zdobyły trzy punkty!

Indykpol AZS Olsztyn

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała na wyjeździe bez straty seta BBTS Bielsko-Biała! Najlepszym zawodnikiem został wybrany Aleksander Śliwka!

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla naszego zespołu. Po asie serwisowym Jana Hadravy, prowadzaliśmy 3:1. Oprócz czeskiego atakującego, wiodącą postacią w naszym zespole był Wojtek Włodarczyk. Dzięki tej dwójce siatkarzy utrzymywaliśmy trzy punkty przewagi. Gospodarze nie dali za wygraną i za sprawą Bartosza Bartosa doprowadzili do wyrównania (14:14). Od tego momentu oba zespoły szły „łeb w łeb”, a o losach inauguracyjnej partii musiała zadecydować końcówka. Atak Hadravy zakończył pierwszą partię naszym zwycięstwem 25:22.

Dobra gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur trwała również w kolejnej odsłonie. Kiedy Hadrava zablokował Gryca, prowadziliśmy 4:1. Podopieczni trenera Andrea Gardinego lepiej sprawowali się w obronie oraz w ataku, dlatego w dalszej części seta utrzymywaliśmy trzy punkty przewagi. U gospodarzy braki starał się nadrabiać Milos Vemić oraz Paweł Gryc. Olsztyńscy akademicy kontrolowali jednak przebieg wydarzeń na parkiecie – po bloku młodego Kuby Kochanowskiego prowadziliśmy 16:12. Nic nie zapowiadało jednak nerwowej końcówki. Gospodarze zniwelowali starty do jednego punktu. Ostatecznie druga partia ponownie zakończyła się naszym zwycięstwem 25:23.

Początek kolejnej odsłony był bardziej równany. Na ataki Gryca nasi siatkarze odpowiadali uderzeniami Włodarczyka. Gdy Adam Bartos obił ręce Wojtka Włodarczyka, BBTS prowadził 7:5. Przyjezdni nie oddali jednak pola swoim rywalom tak łatwo, gdyż olsztynianie wyrównali w mgnieniu oka i po chwili wyszli na prowadzenie. Goście od tego momentu dyktowali warunki gry na parkiecie, a z dobrej strony w naszym zespole ponownie pokazał się Kuba Kochanowski. Bielszczanie natomiast popełniali sporą ilość niewymuszonych błędów. Set zakończył się naszym zwycięstwem 25:16, a całe spotkanie 3:0!

Kolejny mecz nasz zespół rozegra dopiero 7 listopada, u siebie z Effectorem Kielce (godzina 18:00). Bilety wciąż są dostępne – sprzedaż internetowa na www.indykpolazs.pl/bilety trwa do poniedziałku, 31 października do godziny 12:00. Ceny: 20 i 10 (ulgowe) złotych.

BBTS Bielsko-Biała – Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (22:25,23:25,16:25)

BBTS: Storozhylov (3), Gaca (4), Siek (8), Vemić (6), Bartos(6), Janeczek (1), Czauderna (libero) oraz Gryc (10), Kwasowski, Grzechnik, Lipiński (1), Koziura (libero), Bieńkowski.

Indykpol AZS: Woicki, Pliński (12), Kochanowski (6), Śliwka (12), Włodarczyk (13), Hadrava (12), Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski, Zniszczoł

MVP: Aleksander Śliwka

(AZS Indykpol/as)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Olsztyńscy Jeziorowcy awansowali do I ligi

AZS Olsztyn Lakers wicemistrzem drugiej ligi futbolu amerykańskiego. W spotkaniu na kortowskim stadionie Jeziorowcy przegrali 26:13 z rezerwami drużyny Panters Wrocław, która zdobyła Mistrzostwo Polski i...