Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inauguracja roku akademickiego na WSPol w Szczytnie. Naukę rozpoczęło ponad 870 nowych studentów

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zainaugurowała kolejny rok akademicki. Tradycyjnie, uroczystości połączone były z nominacjami oficerskimi.

Najpierw ślubowanie, następnie odbiór indeksów, a od dziś – cztery lata ciężkiej pracy i przede wszystkim nauki, aby w przyszłości dbać o bezpieczeństwo w naszym kraju. Takie jest założenie każdego studenta, który przekracza mury Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. A w tym roku naukę rozpoczęły 873 osoby. Po uroczystej inauguracji wyjątkowego roku akademickiego, bo przypadającego w setną rocznicę powstania policji, tradycyjnie odbyła się uroczystość promocji oficerskich.

Komendant Główny Policji – Jarosław Szymczyk oraz jego zastępca – nadinspektor Dariusz Augustyniak mianowali na podkomisarzy 263 policjantów – absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W Wyższej Szkole Policji na studiach pierwszego i drugiego stopnia kształci się w sumie 2009 osób.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

 

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczytno, WSPol, studia, Wyższa Szkoła Policji
Ciąg dalszy sprawy tragicznego wypadku w szczycieńskim lunaparku. Prokuratura wskazała winnego

Szczycieńska prokuratura wskazuje winnego śmierci 9-letniego chłopca, który zginął podczas zabawy w lunaparku i stawia zarzuty w tej sprawie. Objazdowy park rozrywki Europa w lipcu minionego...

Zamknij
RadioOlsztynTV