Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW: w piątek na zachodzie pogoda jesienna, a na wschodzie – zimowa

fot. P. Getka

Pogoda na zachodzie Polski będzie w piątek jesienna, a w centrum i na wschodzie zimowa – powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB. Według prognoz podobna aura utrzyma się przez najbliższe dni.

W piątek Polska będzie w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Do kraju nadal będzie napływać zimne i wilgotne powietrze polarno-morskie – podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pod względem pogody piątek będzie bardzo podobny do czwartku, ale ze zdecydowanie słabszymi opadami we wschodniej połowie kraju. Na wschodzie i w centrum temperatury utrzymywać się będą poniżej zera, więc śnieg nie będzie topniał. Im dalej na zachód, mniej opadów i temperatura będzie wyższa. Można powiedzieć, że na zachodniej połowie będzie jesiennie, a na wschodniej zimowo

– powiedział Michał Ogrodnik z IMGW-PIB.

Przed południem na zachodzie i na północy kraju miejscami utworzą się mgły ograniczające widzialność do 200 metrów i możliwa jest słaba mżawka. Na pozostałym obszarze prognozowane są opady deszczu ze śniegiem, a na wschodzie i w górach śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus 2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, około zera w centrum, do 7 stopni na plusie na zachodnich krańcach Polski. Wiatr będzie słaby, zmienny.

Autor: M. Szczepanik (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w zima, śnieg, pogoda
Trudne warunki na drogach regionu

Uwaga kierowcy, warunki jazdy nadal trudne. W wielu miejscach leży zajeżdżony śnieg. Nie ma opadów, ale tworzą się mgły i zamglenia, a temperatura jest lekko poniżej...

Zamknij
RadioOlsztynTV