Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega: grożą nam dziś upały drugiego stopnia. Co to znaczy?

Fot.Fotolia.com

IMGW ostrzega w piątek przed upałami drugiego stopnia w większości kraju. Z obszarów zagrożonych wysokimi temperaturami wyłączone są województwo podkarpackie oraz częściowo pomorskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie i śląskie.

Jak informuje IMGW, ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewidywane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, powodujące duże straty materialne oraz zagrożenia zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność. Należy śledzić komunikaty i pogodę oraz przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem wydano dla województw: zachodniopomorskiego (z wyjątkiem północnej części), południowej części pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego (na północy), świętokrzyskiego, małopolskiego (część północna) i wschodniej części warmińsko-mazurskiego.

W województwach objętych ostrzeżeniami drugiego stopnia temperatury maksymalne w dzień mogą wynieść od 28 do 35 stopni. W nocy termometry mogą wskazywać od 16 do 22 stopni.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lato, słońce, upały, uwaga, pilne
Jak radzić sobie z falą upałów? Elblążanie przekonują: trzeba pić dużo wody i używać specjalnych kremów

Kiedy żar leje się z nieba wtedy najlepiej ochłody warto szukać nad wodą. Kiedy jednak ten czas musimy spędzić w mieście, warto na walkę z upałem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV