Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ikea w Wielbarku tnie koszty. Koncern zwolni 150 pracowników

Wielbark. IKEA Industry. Fot. Łukasz Węglewski

Koncern IKEA zwolni 10 procent pracowników w fabryce w Wielbarku koło Szczytna. Zakład musi zmniejszyć produkcję, bo w związku z pandemią jest mniej zamówień na jego wyroby – podaje IKEA.

Dyrektor zarządzająca IKEA Industry Wielbark Anna Gawryszczak poinformowała, że „spółka mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, musiała podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia”. Obecnie fabryka zatrudnia 1600 osób. Zwolnionych ma być 150 osób. Zarząd zakładu pracuje nad planem pomocy zwalnianym pracownikom .

Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się

– wyjaśniła Anna Gawryszczak. Zwolnieni pracownicy IKEA Wielbark będą mogli liczyć także na wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Szczytnie – zapewniła jego dyrektor Beata Januszczyk.

Na koniec kwietnia, w powiecie szczycieńskim zarejestrowanych było 2 tysiące 150 bezrobotnych. Stopa bezrobocia w powiecie wyniosła 8,8 procent.

 

Źródło: PAP
Redakcja: W. Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwolnienia, Ikea, fabryka
Mimo długów mogą się ubiegać o zwolnienie z płacenia składek. Olsztyński ZUS wyjaśnia, których firm to dotyczy

Niektórzy przedsiębiorcy zadłużeni w ZUS-ie, również mogą ubiegać się o zwolnienie z płacenia składek w ramach tak zwanej tarczy antykryzysowej. Chodzi m.in. o firmy, które nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV