DZIŚ: 9 °C pogoda dziś

II liga: bez niespodzianki w Ostródzie. Pewna wygrana Olimpii

Sokół Ostróda przegrał na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 1:4, a Olimpia Elbląg rozbiła w Krakowie tamtejszego Hutnika 3:0.

Bez niespodzianki w Ostródzie

Po ubiegłotygodniowym wyjazdowym zwycięstwie Sokoła z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:1, kibice liczyli na niespodziankę w meczu na własnym boisku z wiceliderem tabeli. Marzenia o dobrym rezultacie ostródzian prysły już w pierwszych 25 minutach, kiedy po bramkach A. Plaskowskiego (2 min.), M. Mikołajczyka (13 min.) i S. van Huffela (24 min.) goście prowadzili 3:0.

Po przerwie gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie z rzutu karnego P. Skóreckiego (85 min.). Jednak ostatnie słowo należało do gości, którzy za sprawą S. Emche (93 min.) podwyższyli prowadzenie na 4:1.

Chojniczanka była lepiej zorganizowana – przyznał po spotkaniu trener Sokoła Hubert Błaszczak.

Oprócz tego, że głupio straciliśmy 3 bramki, to po prostu byliśmy nieskuteczni. (…) Zawiodła też kwestia stałego fragmentu gry

00:00 / 00:00

Kolejny mecz ostródzianie zagrają 4 grudnia na wyjeździe z KKS-em Kalisz.

Pewne trzy punkty Olimpii

W innych nastrojach weekend wspominać będą kibice Olimpii Elbląg. Podopieczni trenera Grzegorczyka ograli na wyjeździe Hutnika Kraków 3:0. Bramki dla elblążan zdobyli Y. Senkevich (12 min.), M. Czarny (35 min.) i S. Stanisławski (76 min.).

Kolejny mecz Olimpia rozegra 4 grudnia na własnym boisku z Wigrami Suwałki.

Redakcja: Ł. Sadlak/P. Świniarski

Więcej w II liga, Olimpia Elbląg
Olimpia ponownie na tarczy, Sokół wreszcie odleciał!

Ze zmiennym szczęściem grały drużyny z regionu w 18. kolejce piłkarskiej II ligi. Sokół pokonał w wyjazdowym meczu Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (2:0). Podopieczni Huberta Błaszczaka otworzyli...