II liga – 16 kolejka: przełamanie Olimpii, Concordia wciąż czeka

Gra Olimpia Elbląg, fot. portel.pl

Olimpia – po pięciu z rzędu porażkach – wreszcie wygrała ligowe spotkanie. Drugi elbląski zespół – Concordia – wciąż czeka na przebudzenie.

…………………………………………..

Na efekt bramkowy w wykonaniu piłkarzy elbląskiej Olimpii jej kibice czekali 557 minut – aż do pokonania 2:1 Wisłę Puławy. Pierwszego gola zdobyli jednak goście w 28 minucie, po uderzeniu Piotra Nowosielskiego. Elblążanie wyrównali z rzutu karnego w 43 minucie po trafieniu Kamila Graczyka, a zwycięską bramkę dla Olimpii w 61 minucie meczu zdobył Rafał Leśniewski. Elblążanie kończyli mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce Jacka Czerniewskiego w 84 minucie.

Trener Wisły Jacek Magnuszewski podkreśla, że na niekorzystny wynik miała wpływ absencja kontuzjowanych piłkarzy.

00:00 / 00:00

Debiutujący w roli pierwszego trenera Olimpii Dariusz Kaczmarczyk dziękując swoim piłkarzom za dobry mecz ma nadzieję, że uda się tę passę przedłużyć do końca jesieni.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Wisła Puławy 2:1 (1:1)
0:1 – Piotr Nowosielski (28′), 1:1 – Kamil Graczyk (42′), 2:1 – Rafał Leśniewski (61′)
Olimpia Elbląg: Mateusz Imianowski – Tomasz Lewandowski, Kamil Kopycki, Adam Skierkowski (75′ Dawid Zieliński), Kamil Graczyk (90′ Rafał Lisiecki), Rafał Leśniewski, Michał Ressel, Rafał Pietrewicz, Kamil Piotrowski, Łukasz Molga, Jacek Czerniewski.
Wisła Puławy: Nazar Penkovets – Christopher Edwards (78′ Konrad Szczotka), Jason Gorskie, Wojciech Jakubiec, Przemysław Kwiatkowski, Piotr Charzewski (73′ Dawid Pożak), Arkadiusz Maksymiuk, Paweł Jakubowski (17′ Kamil Kłusek (84′ Paweł Zabielski)), Ivan Lytvynyuk, Piotr Nowosielski, Szymon Martuś.

Pomysłu na ligowe punkty wciąż nie może odnaleźć Concordia. Tym razem elblążanie przegrali w Suwałkach z Wigrami 1:2.

Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)
1:0 – Dawid Makaradze (9′), 2:0 – Sebastian Radzio (65′), 2:1 – Adrian Korzeniewski (89′)
Wigry Suwałki: Karol Salik – Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Kamil Wenger, Mateusz Romachów (62′ Piotr Karłowicz), Tomasz Tuttas, Dawid Makaradze (70′ Jurij Mamajew), Kamil Lauryn, Marcin Tarnowski, Sebastian Radzio (80′ Adam Pomian), Karol Drągowski
Concordia Elbląg: Przemysław Matłoka – Adrian Korzeniewski, Michał Lepczak, Krzysztof Niburski (59′ Mariusz Pelc), Łukasz Uszalewski, Michał Kiełtyka (74′ Adrian Stępień), Radosław Bugacki, Mateusz Szmydt (46′ Jakub Zejglic), Radosław Stępień, Tomasz Nowotka, Damian Szuprytowski.

Komplet wyników 16 kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Pelikan Łowicz – Stal Mielec 0:1 (0:0)
Znicz Pruszków – Motor Lublin 4:1 (1:0)
Legionovia Legionowo – Limanovia Limanowa 0:0
Olimpia Zambrów – Radomiak Radom 1:1 (1:0)
Stal Stalowa Wola – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 4:0 (0:0)
Garbarnia Kraków – Stal Rzeszów 2:2 (2:0)
Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 4:1 (1:1)

I liga – 16 kolejka: kolejny świetny mecz Dumy Warmii! Stomil-Miedź 4:2

To był niesamowity mecz - Stomil Olsztyn, osłabiony brakiem pięciu podstawowych zawodników pokonał w Olsztynie bardzo mocną Miedź Legnica, która trzy dni wcześniej wyeliminowała z...