DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro

I liga szczypiornistów: Warmia i Jeziorak ze zwycięstwami

Powiedzenie, że „derby rządzą się swoimi prawami” znalazło odzwierciedlenie w pojedynku 23. kolejki grupy A 1. ligi szczypiornistów w małej hali Urania. Warmia Energa Olszyn podejmowała Jedynkę KODO Morąg.

Faworyci ze stolicy Warmii i Mazur przegrywali 8 minut przed końcem spotkania 3 bramkami. Zdołali jednak do rywali doskoczyć i ostatecznie wygrać 36:34. Szkoleniowiec Warmiaków Karol Adamowicz przyznał, że było to „szarpane” spotkanie w wykonaniu jego podopiecznych. Trener Jedynki KODO Morąg Krzysztof Farjaszewski żałował, że jego zawodnicy nie potrafili wykorzystać szansy na zwycięstwo, ale z ich postawy był zadowolony.

Doświadczony rozgrywający Warmii Energa Olsztyn Dawid Przysiek spodziewał się zaciętego pojedynku.

Szczypiorniści Jezioraka Iława grali w tej kolejce w Gryfinie z miejscowym KPR-em. Kibice natomiast zobaczyli festiwal strzelecki z obu stron, a potwierdza to wynik spotkania. Jeziorak wygrał 45:40.

Szkoleniowiec iławskiej ekipy Kamil Krieger przyznał, że tak wysoki rezultat był powodem… słabszej postawy w defensywie z obu stron.

W tej kolejce pauzował Szczypiorniak Olsztyn.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Piłka ręczna, Jeziorak Iława, Warmia Energa Olsztyn
Piłka ręczna: Warmia Energa górą w derbach, Jedynka nie dała rady liderowi

W derbach 1. ligi szczypiornistów Warmia Energa Olsztyn lepsza od Jezioraka Iława. Olsztynianie pokonali iławian we własnej hali 38:31, choć do przerwy był remis 17:17. Trener...