I liga – 9. kolejka: efektowna wygrana w Głogowie

Fatalna pierwsza połowa, bardzo solidna druga – to wystarczyło, aby zdziesiątkowany kontuzjami Stomil Olsztyn efektownie pokonał w Głogowie Chrobrego 3:0.

Do siatki dwukrotnie trafiał Piotr Darmochwał – w 53 minucie z karnego i 8 minut później z gry, a rywala dobił na minutę przed końcem Władimir Kowal.

………………………………….

Powiedzieli po meczu – posłuchaj

Stomil zagrał eksperymentalnym ustawieniem i to było widać zwłaszcza na początku – powiedział trener olsztynian Mirosław Jabłoński.

00:00 / 00:00

Kolejne dwie bramki dołożył Piotr Darmochwał, który ma już 4 trafienia na koncie w tym sezonie i jest najskuteczniejszym zawodnikiem Stomilu.

W ataku zagrał Paweł Łukasik.

Obrońca Chrobrego – Adam Samiec.

Piotr Skiba znów nie ustrzegł się błędu. Po jego kiksie Chrobry strzelił gola na 1:2, ale sędzia gola nie uznał.

Piotr Skiba
(rozmawiał Maciek Świniarski)

………………………………………………………………

Chrobry Głogów Stomil Olsztyn 0:3 (0:0)
0:1 – Piotr Darmochwał (53′- karny), 0:2 – Piotr Darmichwał (61′), 0:3 – Wołodymyr Kowal (89′)
Chrobry Glogów: Sławomir Janicki – Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec – Karol Danielak (71 Rafał Figiel), Mateusz Hałambiec, Damian Ałdaś (55′ Damian Piotrowski), Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak (81 Jakub Chrzanowski) – Damian Sędziak.
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Roman Maczułenko (73′ Karol Żwir), Dawid Szymonowicz, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełna – Łukasz Jegliński, Paweł Głowacki, Arkadiusz Mroczkowski, Wołodymyr Kowal (90′ Yasuhiro Katō), Piotr Darmochwał – Paweł Łukasik (82′ Michał Trzeciakiewicz).

Czas na kolejne ligowe punkty! Mecz Chrobry-Stomil w niedzielę, od godz. 12.30

Po niespodziewanej porażce z Miedzią Legnica, piłkarze Stomilu będą starać się o kolejne I-ligowe punkty w Głogowie. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Chrobry. Relacje ze spotkanie tylko w...