DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

I liga – 2 kolejka: kolejny remis. Stomil-GKS Tychy 2:2

Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki, ale znów nie udało się zgarnąć całej puli. W 2 kolejce I ligi olsztyński Stomil zremisował u siebie z GKS-em Tychy 2:2.

Pierwszego gola strzelił dla przyjezdnych Mateusz Mączyński już w 16 minucie. Wyrównał 3 minuty później Tomasz Wełnicki, a na 2:1 podwyższył po 27miu minutach gry Paweł Łukasik.

Niestety w drugiej połowie Stomil stracił inicjatywę i bramkę, którą w 65 minucie strzelił z rzutu wolnego Maciej Kowalczyk.

Trener olsztynian – Mirosław Jabłoński – żałował zwłaszcza drugich 45 minut.

00:00 / 00:00

Znakomicie do drużyny wprowadził się Tomasz Wełnicki. Nie dość, że z Arkadiuszem Czarneckim stworzył świetny duet obrońców, to jeszcze strzelił gola na 1:1.

Jednym z najaktywniejszych na boisku był Paweł Łukasik, który drugiego gola zdobył rewelacyjnym trafieniem z kilkunastu metrów.

Zdecydowanie lepiej, niż w ostatnim sezonie prezentował się Łukasz Jegliński, który nie ukrywał, że cieszy się z wysokiej formy.

Wynik ustalił niezawodny Maciej Kowalczyk, który imponuje skutecznością niezależnie od klubu, jaki reprezentuje. Wcześniej seryjnie strzelał bramki m.in dla Kolejarza Stróże. Dzisiejsze trafienie było natomiast jego drugim w barwach GKS-u Tychy.

(rozmawiał Maciek Świniarski)

…………………………………………..

Stomil Olsztyn – GKS Tychy 2:2 (2:1)
0:1 – Mateusz Mączyński (16′), 1:1 – Tomasz Wełnicki (19′), 2:1 – Paweł Łukasik (27′), 2:2 – Maciej Kowalczyk (65′)
Stomil Olsztyn:
Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Tomasz Wełna – Łukasz Jegliński, Dawid Szymonowicz, Paweł Głowacki, Irakli Meschia (81′ Michał Trzeciakiewicz), Piotr Głowacki (84′ Yasuhiro Katō) – Paweł Łukasik (71′ Piotr Darmochwał).
GKS Tychy:
Marek Igaz – Marcin Radzewicz, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński – Damian Szczęsny (78′ Pavol Ruskovský), Mariusz Zganiacz, Łukasz Bocian (46′ Paweł Smółka), Bartosz Rutkowski (46′ Robert Dymowski), Marcin Wodecki – Maciej Kowalczyk.

Komplet wyników 2 kolejki I ligi piłki nożnej w sezonie 2014/2015
Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)
Widzew Łódź – Dolcan Ząbki 1:1 (1:1)
Miedź Legnica – GKS Katowice 4:2 (2:0)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Olimpia Grudziądz 1:0 (0:0)
Flota Świnoujście – Chrobry Głogów 2:2 (2:0)
Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

I liga – 1 kolejka: Remis na początek. Wigry-Stomil 1:1

Wprawdzie zwycięstwa nie było, ale Stomil Olsztyn z inauguracji nowego sezonu w I lidze może być zadowolony. Olsztynianie byli lepsi grając w Suwałkach z Wigrami, choć...