Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

I. Arent: z niepokojem obserwujemy to, co dzieje się wokół Ukrainy

Fot. Przemysław Getka

– Właściwie od drugiej wojny światowej nie było w Europie zagrożenia tak bezpośrednim konfliktem zbrojnym – tak o sytuacji wokół Ukrainy mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Iwona Arent.

Zdaniem polityk, prezydent podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, dobrze zdiagnozował sytuację naszego kraju.

Z niepokojem to obserwujemy. Pan prezydent ma rację, że dziś nie ma zagrożenia dla naszego kraju. Te wojska nie stoją na granicy z Polską, tylko z Ukrainą. Natomiast nasza solidarność z narodem ukraińskim powinna być jednoznaczna.

Po zakończeniu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Duda powiedział, że takiej sytuacji, jaką mamy obecnie, nie było od 1989 roku.

Projekt nowej ustawy covidowej

– Do Sejmu wpłynął projekt nowej ustawy covidowej – przyznała Iwona Arent. Polityk partii rządzącej przekonywała, że w jej opinii ustawa wymaga jeszcze dopracowania.

To są szczegóły, które powinniśmy omówić. Ja nie wiem, czy ta ustawa na dziś jest dobra. Jest tak, że ustawy przychodzące do Sejmu, a potem wychodzące po poprawkach, są inne. Być może ta ustawa będzie do zaakceptowania, natomiast będziemy musieli nad nią popracować.

Projekt ustawy zakłada to, że pracownik, który nie podda się testowi, a w zakładzie pracy doszłoby do zakażenia, może zostać zobowiązany do zapłaty odszkodowania. Każdy pracownik będzie miał także prawo do wykonania nieodpłatnie jednego testu w tygodniu  na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

 

 

Więcej w PiS, Poranne Pytania
Piotr Opaczewski: placówki mają wszystko, by leczyć najcięższe przypadki

Jesteśmy w kolejnej fali epidemii koronawirusa, to doskonale widać po rosnącej liczbie zachorowań w kraju, ale też w naszym województwie, gdzie ostatnio padł smutny rekord prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV