Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hologramy zamiast tradycyjnych pieczątek. Olsztyńskie szkoły wprowadzają e-legitymacje

Dwie olsztyńskie szkoły jako pierwsze w mieście wprowadzają elektroniczne legitymacje. Ten pilotażowy program będą realizowały Szkoła Podstawowa nr 2 oraz Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych.

Zamiast papierowej, podatnej na zniszczenia legitymacji szkolnej, uczniowie będą się posługiwali plastikowym dokumentem o rozmiarach dowodu osobistego. Pieczątki szkoły zastąpią w nich hologramy, ale to nie jedyna nowość.

W przyszłości na dokumencie mogą być kodowane usługi związane ze statutową działalnością szkoły oraz przejazdami środkami publicznego transportu – informuje dyrektor SP2, Iwona Jasińska. Daje to możliwość wykorzystania jej np. jako karta biblioteczna albo w systemie wydawania obiadów w stołówce szkolnej.

W Szkole Podstawowej nr 2 zostanie wydanych prawie 1060 e-legitymacji. W przypadku Gastronomika będzie to około 450 sztuk. Takich dokumentów nie będą mieli uczniowie ostatnich klas.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szkoła Podstawowa nr 2, e-legitymacja, elektroniczna legitymacja
Dyrektor szkoły podstawowej nr 2 w Olsztynie zapewnia: w naszej placówce egzaminy gimnazjalne odbędą się

We wtorek w szkole podstawowej nr 2, największej w Olsztynie, mimo strajku nauczycieli trwają przygotowania do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się w środę. Zapewniam, że egzaminy...

Zamknij
RadioOlsztynTV