Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Holograficzny film zwieńczy 777 urodziny Elbląga

Elbląg – brama targowa

Elbląg kończy ponad półroczne obchody wyjątkowych urodzin miasta.

Urodziny zwieńczy widowisko światło i dźwięk, które rozpocznie się o godzinie 18. Na ścianie katedry Św. Mikołaja pokazany zostanie holograficzny film, na co dzień, prezentowany w muzeum w sali 3D.

– Projekcja w tak niezwykłym miejscu będzie dla nas wszystkich eksperymentem – mówi Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno – Historycznego w Elblągu.

00:00 / 00:00

777. urodziny Elbląga rozpoczęły się kwietniu. Przez siedem miesięcy odbywały się imprezy kulturalne, sportowe, konferencje naukowe i konkursy z ”siódemkami” w tle. Organizował je przede wszystkim samorząd miasta, ale do świętowania włączyły się także organizacje pozarządowe, były też indywidualne inicjatywy elblążan – tłumaczy Hanna Laska – Kleinszmidt z biura prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Dzisiejsze widowisko, kończące 777. urodziny Elbląga wiąże się także z innym jubileuszem. Dokładnie 150 lat temu powstało miejskie muzeum w Elblągu, najstarsze w województwie warmińsko-mazurskim. (mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, urodziny
Białoruscy przedsiębiorcy ponownie odwiedzili Elbląg

Przedstawiciele branży transportowej z białoruskiego obwodu brzeskiego są zainteresowani współpracą z Portem Morskim w Elblągu. Delegacja obejrzała port oraz obiekty dwóch elbląskich firm Glenport i El-mor-port...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV