Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Harlem

Harlem. Fot. Łukasz Węglewski

Na Muzycznej Scenie Radia Olsztyn wystąpił zespół Harlem!

Dobrze znany mieszkańcom regionu i słuchaczom Radia Olsztyn zespół zagrał swoje znane przeboje, były także nowe utwory, bądź dawne, ale w nowych aranżacjach.

Koncert zespołu Harlem – posłuchaj

00:00 / 00:00

…………………………………………..

Harlem – polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. W 1994 roku Wieśka zastąpił Stanisław Czeczot. Dorobek zespołu stanowi pięć wydanych płyt oraz setki koncertów na największych polskich scenach.

Fot. Łukasz Węglewski

Debiutancką płytą Harlemu są „Lustra” nagrane w PRO Studio Radia Olsztyn, wydane w 1995 roku. Piosenki z tej płyty do dzisiaj stanowią żelazny repertuar koncertowy. „Hedone”, „Piąta trzydzieści” i „Blues o zdradzie” zawsze śpiewane są przez publiczność na koncertach. Płyta „Lustra” promowana była trzema teledyskami, z których największą popularnością cieszył się obraz do piosenki „Hedone” w reżyserii Jerzego „Grabora” Grabowskiego.

W 2010 roku Harlem zainicjował wyjątkowy projekt artystycznego wsparcia kampanii promującej głosowanie na Mazury – finalistę światowego plebiscytu na 7 Nowych Cudów Natury, którego finał odbył się 11 listopada 2011 r. Do nagrania specjalnie napisanego utworu „Mazurski Cud” muzycy Harlemu zaprosili swoich przyjaciół – Artystów reprezentujących często bardzo odmienne gatunki muzyczne i związanych z regionem Krainy Wielkich Jezior.

29 października 2013 roku do sklepów trafiła „Złota Kolekcja Harlemu”. To muzyczna podróż przez dwadzieścia lat twórczości zespołu. Dwupłytowe wydanie zawiera od lat nieosiągalne na rynku nagrania z oficjalnych płyt grupy, utwory z najnowszego albumu „Przebudzenie”.

Fot. Łukasz Węglewski

Obecny skład zespołu Harlem

Kuba ,,Qbek” Weigel – wokal, hitara akustyczna, harmonijka ustna

Krzysztof ,,Dżawor” Jaworski – gitary

Cezary ,,Kaz” Kaźmierczyk – instrumenty klawiszowe, organy Hammonda

Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk – perkusja

Kuba ,,Qbek” Weigel (Harlem). Fot. Łukasz Węglewski

Krzysztof ,,Dżawor” Jaworski (Harlem). Fot. Łukasz Węglewski

Cezary ,,Kaz” Kaźmierczak. Fot. Łukasz Węglewski

Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk (Harlem). Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, rock, Harlem
Piramidy

Zespół Piramidy tworzą profesjonalni rockowi muzycy, absolwenci Akademii Muzycznych, skupieni wokół wokalisty i autora muzyki – Piotra Kajetana Matczuka. Oficjalny patronat nad ich twórczością objął Program...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV