Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Harcerze przekazali 7 ton darów swoim ukraińskim odpowiednikom

Fot. W-M Chorągiew ZHP

Siedem ton darów przekazali warmińsko-mazurscy harcerze ukraińskim skautom. To głównie opatrunki, leki, ciepła odzież, latarki i lornetki.

Jak mówi Dorota Limontas z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP, cały transport trafił wczoraj na polsko-ukraińską granicę i dalej do Lwowa do ukraińskich harcerzy. Wszystkie te rzeczy przydadzą się na froncie i w szpitalach polowych.

Większość z mężczyzn udała się na front, żeby walczyć. Natomiast dziewczyny w roli sanitariuszek organizują szpitale polowe, pomoc dla wszystkich uchodźców, dla osób, które się przemieszczają. Zorganizowaliśmy zbiórkę leków – koce, śpiwory, to wszystko, co jest potrzebne dla osób, które spędzają kilka dni w różnych punktach.

Na apel harcerzy odpowiedziały nie tylko hufce z regionu, ale także szkoły, przedszkola, lekarze i apteki m.in. z Olsztyna, Bartoszyc i Kętrzyna.

Autor: I. Malewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojna, dary, Ukraina, harcerze, ZHP
Zbierają dary dla partnerskiej gminy

Gmina Elbląg włącza się w akcję pomocy Ukrainie. Mieszkańcy zbierają dary dla partnerskiej gminy Czeczelnik. Wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski wyjaśnia, co w tej chwili jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV