Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Handlarze narkotyków staną przed sądem. Członkowie gangu zajmowali się też produkcją

Fot. W-MOSG

16 osób stanie przed sądem za produkcję i handel narkotykami. Gang rozbili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi i policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu.

Zorganizowana grupa przestępcza wprowadziła do obrotu ponad 290 kg amfetaminy, 100 kg marihuany, prawie 4 kg kokainy, mefedron oraz ponad 40 tysięcy sztuk tabletek MDMA. Wszystko na kwotę ponad 28 milionów złotych. Śledztwo nadzoruje Pomorski Wydział Zamiejscowy do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Ustalono, że oprócz handlu narkotykami, niektórzy przestępcy posługiwali się podrobionymi dokumentami i wyłudzali kredyty. Łącznie „wyprowadzili” z banków ponad milion złotych. U jednego z zatrzymanych znaleziono broń gazową, naboje alarmowe i gazowe oraz dowody osobiste i paszport.

Siedmiu mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego, nyskiego oraz wałbrzyskiego odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

– poinformowała major Mirosława Aleksandrowicz z warmińsko-mazurskiej Straży Granicznej.

Za te przestępstwa grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. W-MOSG

Autor: B. Gajlewska
Redakjca: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, amfetamina, narkotyki, marihuana, straż graniczna, kokaina, zatrzymani, mefedron, gang narkotykowy
Sąd ponownie przesłuchał biegłego ws. tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej

Sąd Rejonowy w Olsztynie po raz kolejny przesłuchał biegłego, który wydał opinię w sprawie tragicznego wypadku na ul. Bałtyckiej w Olsztynie. W listopadzie 2021 r. auto,...

Zamknij
RadioOlsztynTV