Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Halina Ciunel: „Nikt nie będzie śledził radnych”

Sesja Rady Miasta Olsztyna, w prezydium przewodnicząca Halina Ciunel. Fot. archiwum RO

Przewodnicząca olsztyńskiej Rady Miasta Halina Ciunel sprawdza, czy należy wygasić mandaty radnym, którzy mogą mieszkać poza Olsztynem.

Poseł PiS Jerzy Szmit uważa, że część radnych może sprawować swoje mandaty bezprawnie, bo mają nieruchomości poza miastem. Tymczasem zdaniem posła, mandat radnego danej gminy mogą sprawować jedynie osoby, które w niej mieszkają. Jerzy Szmit powiadomił o swoich wątpliwościach przewodnicząca Halinę Ciunel, która przekonuje, że natychmiast rozpoczęła wyjaśnianie tej sprawy.

Halina Ciunel podkreśla, że nikt nie będzie śledził radych i sprawdzał gdzie jedzą, czy śpią.

Według niej podstawowym dokumentem na podstawie, którego wpisuje się kandydat na radnego jest rejestr wyborców, a za ten odpowiedzialny jest prezydent, burmistrz lub wójt. Dlatego przewodnicząca zapewniła, że natychmiast po otrzymaniu interpretacji prawnej zwróci się do prezydenta Olsztyna o sprawdzenie, czy radni figurują w spisie wyborców, czy nie.

Radni co do których PiS ma podejrzenia, że nie mieszkają w Olsztynie to: Joanna Misiewicz, Robert Szewczyk i Marcin Kuchciński z klubu radnych PO, a także wiceprzewodnicząca rady Monika Rogińska-Stanulewicz z Klub Radnych Demokratyczny Olsztyn i Agnieszka Jabłońska z klubu Ponad Podziałami.

(kaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w radni, Ciunel, zamieszkanie
Gdzie mieszkają radni Olsztyna?

Prawo i Sprawiedliwość żąda złożenia mandatów przez 6 radnych olsztyńskiej rady miasta. Odpowiedni wniosek trafił do przewodniczącej rady. Według przedstawicieli PiS, te osoby mieszkają poza Olsztynem,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV