Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Hakerzy biorą na cel małe firmy

Specjaliści ostrzegają – hakerzy biorą na cel coraz częściej małe firmy. Włamują się do nich tak samo, jak do dużych korporacji.

Według najnowszych raportów firm specjalizujących się w oprogramowaniach antywirusowych, hakerzy do ataków najczęściej stosują techniki ransomware. – Równie popularna staje się także tak zwana technika business e-mail compromise – powiedział specjalista ds. cyberbezpieczeństwa sieci Michał Ostasz.

Hakerzy w wiadomościach zamieszczają m.in. fałszywe obrazki weryfikacyjne lub nieczytelne faktury jako załączniki. Eksperci ostrzegają, że nie wolno pod żadnym pozorem otwierać takich e-maili.

Cyberprzestępcy liczą, że mniejsze firmy będą słabiej chronione. Stąd coraz chętniej biorą na cel właśnie niewielkie biznesy. Dlatego tak ważne są systemy zabezpieczające dane wrażliwe. Nawet niewielkie firmy powinny inwestować w tę strukturę swojej działalności, aby potem nie musieć odzyskiwać wykradzionych danych.

W ostatnich dwóch latach ponad połowę złośliwego oprogramowania, z którym zetknęły się małe i średnie firmy, stanowiły keyloggery, aplikacje szpiegujące oraz malware wykorzystywany do kradzieży poufnych danych. Informacje nielegalnie pozyskane przy pomocy tych narzędzi są wykorzystywane do łamania firmowych zabezpieczeń i szyfrowania plików z użyciem złośliwego oprogramowania w celu wymuszenia okupu.

Redakcja: A. Niebojewska za IAR

Więcej w haker, włamanie, firma, cyberbezpieczeństwo
Po ataku hakerskim nie działa w pełni portal związany z kartą miejską

Portal związany z Olsztyńską Kartą Miejską wciąż nie działa w pełnym zakresie. To efekt ataku hakerskiego, do którego doszło w czerwcu ubiegłego roku. Na sesji olsztyńskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV