Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzymowicz kontra Małkowski. Posłuchaj i obejrzyj debatę kandydatów na prezydenta Olsztyna


Obecny włodarz miasta, Piotr Grzymowicz, zmierzy się w drugiej turze wyborów na prezydenta Olsztyna z Czesławem Jerzym Małkowskim.

Piotr Grzymowicz oraz Czesław Jerzy Małkowski przed laty blisko ze sobą współpracowali, dziś jednak każdy z nich ma odmienną wizję miasta i prezydentury. Grzymowicz jest urzędującym prezydentem, Małkowski był nim w latach 2001-2008.

Gdy w 2001 roku Czesław Jerzy Małkowski po raz pierwszy został wybrany na prezydenta Olsztyna, powołał przedsiębiorcę z branży budowlanej, Piotra Grzymowicza, na swojego zastępcę ds. inwestycji. Obaj ściśle współpracowali do 2007 roku, kiedy to bez publicznego podania powodów, Małkowski odwołał Grzymowicza.

W wyborach na prezydenta Olsztyna w 2010 i 2014 roku obaj wchodzili do II tury, jednak to Piotr Grzymowicz wygrywał niewielką przewagą głosów. Jak będzie teraz? W pierwszej turze tegorocznych wyborów Piotr Grzymowicz i Czesław Jerzy Małkowski uzyskali odpowiednio – 24758 i 22465 głosów.

Od godziny 17.05 debatę można było posłuchania i obejrzeć zarówno na naszej stronie internetowej, jak i na naszym profilu na Facebooku. Kandydaci na prezydenta Olsztyna odpowiadali na pytania od Słuchaczy, a także … sami je zadawali.

Jedno z pytań, na jakie musieli odpowiedzieć Piotr Grzymowicz i Czesław Jerzy Małkowski brzmiało: Czy gmina Olsztyn przekaże grunty pod budowę mieszkaniową dla rządowego programu Mieszkanie +?

Piotr Grzymowicz. Fot. Przemysław Getka

Podpisałem z Krajowym Zasobem Nieruchomości umowę na przekazanie gruntów skarbu państwa pod budownictwo, które może zostać wykorzystane w rządowym programie. Jeśli chodzi o budownictwo, które tutaj realizujemy, w ubiegłym tygodniu został oddany budynek, który służy zarówno dla budownictwa komunalnego, jak i np. również dla osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie przygotowujemy się do rządowego programu Mieszkania na Start. W tym przypadku to nie my będziemy musieli te mieszkania budować i przekazywać ogromne pieniądze, tylko będziemy mogli w formie dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego zabezpieczyć mieszkania dla naszych mieszkańców

– zwracał uwagę Piotr Grzymowicz.

Czesław Jerzy Małkowski. Fot. Przemysław Getka

W swoim programie pisałem, że musimy uruchomić budownictwo komunalne, bo ono zanikło w Olsztynie. Według mnie, dobrze było by skojarzyć je z programem Mieszkanie +. Nieprawdą jest, że w Olsztynie nie ma terenów. Trzeba je znaleźć i dziwię się, że tego jeszcze nie wdrożono. Wiele miast z tego korzysta, z bardzo dobrym skutkiem. Ten program ułatwia miastom tworzenie nowych mieszkań, a przecież w Olsztynie mieszkań komunalnych bardzo brakuje – w kolejce oczekujących jest 500 osób. Jest to program bardzo wartościowy i cenny, szkoda że jeszcze nie wdrożony.

– podkreślał Czesław Jerzy Małkowski.

Posłuchaj debaty kandydatów na prezydenta Olsztyna

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w debata, Piotr Grzymowicz, wybory samorządowe, Czesław Jerzy Małkowski, video, uwaga
Policja bada sprawę brutalnego pobicia w Korszach. Internet huczy po opublikowaniu filmiku. [VIDEO]

Ochroniarze jednego z klubów w miejscowości Korsze brutalnie pobili uczestnika weekendowej imprezy. Filmik z tego zdarzenia trafił do Internetu, a następnie na policję. Film można zobaczyć...

Zamknij
RadioOlsztynTV