Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grzegorz Adamowicz: liczymy na odmrożenie w Sejmie ustawy o emeryturach stażowych

Grzegorz Adamowicz. Fot. J. Sulecki

Liczymy na inicjatywę nowego marszałka Sejmu, polegającą na odmrożeniu dotychczasowych obywatelskich projektów ustaw. W taki sposób wiceprzewodniczący Solidarności Grzegorz Adamowicz  skomentował, na antenie Radia Elbląg, deklarację Szymona Hołowni.

Z Grzegorzem Adamowiczem rozmawiał Janek Sulecki. Wiceprzewodniczący elbląskiej Solidarności dodał, że związkowcy liczą na pochylenie się przez nowy parlament nad projektem ustawy o emeryturach stażowych. Temat ten został poruszony w trakcie zeszłotygodniowego posiedzenia komisji krajowej związku.

Jest apel do nowego marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który zadeklarował się, że wyciągnie projekty, które utknęły w sejmowej zamrażarce. Niewątpliwie nasz projekt utknął w zamrażarce i tak też to traktujemy. Bardzo nas cieszy ta deklaracja. Poczekamy co z niej urośnie. Skierowaliśmy taki apel do marszałka Sejmu. Oczekujemy na realizację zobowiązania, które padło z jego ust

– stwierdził Grzegorz Adamowicz.

Związkowy projekt ustawy o emeryturach stażowych zakłada możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu 35 lat przez kobiety oraz 40 lat przez mężczyzn.

Współpraca z elbląskim samorządem mogłaby układać się lepiej. Tak nowo wybrany wiceprzewodniczący komisji krajowej Solidarności podsumował swoją dotychczasową działalność jako przewodniczącego elbląskich struktur związku.

Jeśli chodzi o współpracę z samorządem – moim zdaniem – nie była konstruktywna i nie doprowadziła do kilku fajnych rzeczy. Wiem, że sytuacja budżetu miejskiego nie jest ciekawa a działania samorządu mają ograniczone możliwości, ale perspektywa kolejnych lat sprawi, że ta współpraca się poprawi

– powiedział Grzegorz Adamowicz.

Kilka dni temu w Spale odbyło się posiedzenie komisji krajowej NSZZ Solidarność, w trakcie którego wybrani zostali członkowie prezydium związku. Wśród wiceprzewodniczących Solidarności znalazł się Grzegorz Adamowicz.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ustawa, sejm, zamrażarka, NSZZ Solidarność, Grzegorz Adamowicz, projekt obywatelski, emerytury stażowe
Grzegorz Adamowicz: apelujemy o odmrożenie ustawy o emeryturach stażowych

- Nowy rząd złożony z partii dotychczas opozycyjnych budzi pewne obawy - powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Grzegorz Adamowicz, nowy wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność". Związkowcy m.in....

Zamknij
RadioOlsztynTV