Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Grupa radnych Elbląga chce przywrócenia Pogotowia Socjalnego. „Jego likwidacja obniża poziom bezpieczeństwa”

Panorama Elbląga. Fot. Adobe Stock

Trwają starania części elbląskich radnych o przywrócenie w mieście Pogotowia Socjalnego. Od kilku miesięcy placówka nie działa po tym, jak władze Elbląga zdecydowały o jej zamknięciu.

Osoby bezdomne i pijane są teraz eskortowane przez policyjne patrole do szpitala, a tam po oględzinach lekarskich zapada decyzja czy są chorzy, czy mogą trafić do izby zatrzymań do czasu wytrzeźwienia. Według danych z elbląskiej policji, liczba takich interwencji znacznie wzrosła.

To zdecydowanie obniża poziom bezpieczeństwa mieszkańców Elbląga. Decyzja radnych skomplikowała pracę jakich służb jak: policja, straż miejska, pogotowie ratunkowe czy SOR

– podkreśla Piotr Opaczewski, radny Porozumienia, który od początku jest przeciwny likwidacji Pogotowia Socjalnego.

Radny złożył wniosek do prezydenta o przywrócenie tej instytucji. Nie wiadomo, kiedy wniosek będzie rozpatrzony. Pewne jest, że do sprawy wróci Komisja Zdrowia Rady Miejskiej.

Uchwałę elbląskiej Rady Miasta o likwidacji Pogotowia Socjalnego uchylił wojewoda warmińsko-mazurski. Miasto odwołało się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten zaś skargę odrzucił.

 

 

Autor: M.Stankiewicz
RedakcjaB.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, bezdomni, radni
Seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki. Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku obchodzi okrągły jubileusz

Elbląski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Rozpoczął też nowy akademicki. Na razie tylko na 80 procent, bo ze względu...

Zamknij
RadioOlsztynTV