Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Grożono nam i naszym rodzinom”. E-maile z pogróżkami trafiły do kilku parlamentarzystów PiS z Warmii i Mazur

Fot. fotolia

Takie wiadomości trafiły do trojga parlamentarzystów z regionu. Na razie wiadomo o pogróżkach, które trafiły na skrzynki e-mailowe trojga posłów Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur.

Jako pierwszy, jeszcze w ubiegłym tygodniu, groźby otrzymał Zbigniew Babalski. Jak przyznaje, na początku uznał, że to dzieło szaleńca, ale po konsultacji z prawnikiem poszedł na policję.

Były tam groźby dotyczące nie tylko bezpieczeństwa posłów, ale i bezpieczeństwa rodziny

– przyznaje poseł Babalski.

Młodszy aspirant Anna Karczewska z komendy powiatowej policji w Ostródzie potwierdza, że zawiadomienie od posła Babalskiego wpłynęło i zostało wszczęte postępowanie.

Przede wszystkim będziemy dążyli do ustalenia nadawcy tego e-maila. Czynności wykonywane są w kierunku artykułu 190, mówiącego o groźbach karalnych

– informuje Anna Karczewska.

E-mail, który trafił do posła Babalskiego, to jednak nie koniec. Pogróżki otrzymała też poseł Iwona Arent. Reporterowi Radia Olsztyn nie udało się z nią jednak skontaktować.

Wiadomość z groźbami dostał także poseł Wojciech Kossakowski. Jak powiedział naszemu reporterowi, grożono nie tylko jemu, ale i jego rodzinie. Pojawiło się też żądanie pieniędzy.

Pogróżki pod adresem moim, mojej żony i moich dzieci. Mielibyśmy zapłacić 50 tysięcy w kryptowalutach. Jeśli nie, to naślą na nas środowisko kibolskie, pobiją, zgwałcą i coś jeszcze

– ujawnia poseł Kossakowski.

Na razie nadawcy żadnego z tych e-maili nie ustalono. Policja informuje natomiast, że nie tylko szuka sprawcy, ale też obejmie większym nadzorem biura poselskie i ich okolice.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

Autor: A.Piedziewicz

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, komputer, mail, pogrozki, parlamentarzysta
Bogusława Orzechowska: Trudno jest przywrócić prawdę historyczną

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych budzi wiele emocji - przyznaje senator PiS Bogusława Orzechowska. Gość Porannych pytań powiedziała, że wpływ na to mają lata propagandy komunistycznej,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV