Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska policja walczy z emisją spalin. Sprawdzono prawie sto aut, trzy z nich nie nadawały się do jazdy

Fot. fotolia.pl

Trzy z blisko stu samochodów sprawdzonych na ulicach Elbląga nie nadawało się do jazdy z powodu katastrofalnej emisji spalin. To efekt policyjnej akcji Smog. 

Auta zostały wycofane z ruchu, by nie zatruwały środowiska – informuje Jakub Sawicki z biura prasowego Komendy Miejskiej. Chodzi o tych kierowców, którzy nie dbają o środowisko, a ich samochody zostawiają czarne chmury dymu. W takiej sytuacji muszą liczyć się z zatrzymaniami dowodów rejestracyjnych. Jest to związane z ekologią i ma także wpływ na innych uczestników ruchu w szczególności poruszających się za takim pojazdem.

00:00 / 00:00

Zdaniem policji jest coraz lepiej, bo na drogach jest mniej „kopciuchów” niż kilka lat temu. Jednak kontrole są konieczne, dlatego Akcja Smog jest cyklicznym działaniem policji całym kraju. W Elblągu razem z policjantami kontrole przeprowadzali żandarmi wojskowi.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samochody, burza, kontrole, spaliny, Jakub Sawicki
Przerwy w dostawie prądu, pożary i przewrócona ciężarówka. Gwałtowne burze przeszły nad Warmią i Mazurami

Przez Warmię i Mazury przeszedł front burzowy. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszył silny wiatr. Jak poinformował starszy kapitan Rafał Melnyk, strażacy odnotowali ponad 140 zdarzeń - głównie związanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV