Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. Kiedy poznamy wyrok w sprawie Sergiusza P.?

Fot. A. Skrago

Zakończyła się rozprawa Sergiusza P., który w styczniu tego roku został zatrzymany za grożenie śmiercią prezydentowi Olsztyna Piotrowi Grzymowiczowi. Sąd zdecydował, że odroczy jednak ogłoszenie wyroku o dwa tygodnie.

24-letni Sergiusz P. z Olsztyna zamieścił na forum internetowym lokalnej gazety agresywny wpis dzień po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Napisał, że prezydent Olsztyna powinien być następny.  Mężczyzna został szybko namierzony i zatrzymany, w jego mieszkaniu znaleziono też prawie 400 g marihuany. W areszcie spędził 3 miesiące.

Przyznał się do winy i kilkukrotnie przeprosił prezydenta.

00:00 / 00:00

W trakcie mediacji zobowiązał się do wpłaty 2 tysięcy złotych na Stowarzyszenie Arka. Miał też opublikować przeprosiny na łamach  Gazety Olsztyńskiej – ale ze względu na wysoki koszt ogłoszenia, prezydent odstąpił od tego.

Mimo to, prokurator Joanna Burda nadal żąda półtora roku więzienia za groźby wobec prezydenta, twierdząc, że skrucha młodego mężczyzny nie jest szczera, i dodatkowo dwóch lat więzienia za posiadanie narkotyków.

00:00 / 00:00

Sąd ogłosi wyrok w tej sprawie 24 grudnia.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, Piotr Grzymowicz, rozprawa, prezydent Olsztyna
Miał być dobry biznes, a jest proces sądowy. Kilkadziesiąt osób walczy o dwa miliony złotych

Proces trwa już od prawie trzech lat. Poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób, walczą o dwa miliony złotych. To pieniądze z należnych im czynszów za wynajem pokoi w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV