Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał być dobry biznes, a jest proces sądowy. Kilkadziesiąt osób walczy o dwa miliony złotych

Proces trwa już od prawie trzech lat. Poszkodowanych jest kilkadziesiąt osób, walczą o dwa miliony złotych. To pieniądze z należnych im czynszów za wynajem pokoi w hotelu, które kupili kilka lat temu.

Proces toczy się przed sądem rejonowym w Ostródzie. Ludzie kupowali pokoje w systemie condo – tłumaczy mecenas Michał Czaiński, który reprezentuje poszkodowanych.

00:00 / 00:00

Zainteresowanym zakupem pokoi gwarantowano stały zarobek przez 10 lat w wysokości 8 procent od wartości pokoju. Każdy z nich kosztował po około 300 tysięcy złotych. Nabywcy umówione transze dostawali jednak tylko przez pewien czas, potem operator znalazł się w trudnej sytuacji finansowej i zaczęły się kłopoty – mówi jedna z poszkodowanych Hanna Raczyńska.

00:00 / 00:00

Pełnomocnik pozwanej spółki nie chciał rozmawiać z mediami w sądzie, tłumacząc, że postępowanie jest w toku.

fot. Przemysław Getka

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w proces, Ostróda, hotel, Condohotels, rozprawa, video, sąd rejonowy w Ostródzie, Paweł Miśta
Olsztyn bez miejskiego sylwestra. Na wspólnym świętowaniu Nowego Roku nie zamierzają oszczędzać inne miasta Warmii i Mazur

W tym roku miasto rezygnuje z organizowania wspólnego świętowania Nowego Roku. Miejski sylwester to tradycja zdecydowanej większości polskich miast. Jest okazją do wspólnego odliczania sekund do...

Zamknij
RadioOlsztynTV