Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Gramy dla Europy”. Transmisja koncertu z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej w Radiu Olsztyn

Stadion Narodowy w Warszawie. Fot. fotolia

Na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się wyjątkowy koncert w udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Początek transmisji o godzinie 20.30 w Radiu Olsztyn.

Wykonawcy
Wystąpią m.in. Lao Che, Zakopower, Natalia Szroeder, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, LemON, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Bovska, Kortez, Organek, O.S.T.R., The Dumplings, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Bedoes, Gromee, IRA, Atom String Quartet. W koncercie „Gramy dla Europy” artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane aranżacje ulubionych utworów z ostatnich 15 lat. W etiudzie opartej o mit porwania Europy wystąpi formacja teatralna Art Color Ballet.

Kulminacja koncertu
Punktualnie o północy, czyli dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej koncert zakończy symboliczne odliczanie od 28 do 1. Każda liczba wybrzmi w języku innego kraju Europy i oznaczać będzie kolejność wchodzenia poszczególnych państw do Unii. Na finał odegrany zostanie i hymn UE – Oda do Radości, który wykonają muzycy młodego i starszego pokolenia, artyści reprezentujący różne gatunki i stylistyki muzyczne, chóry, DJ-e, składy rockowe, klasyczne i dęte.

Koncert prowadzą: Marcelina Zawadzka i Tomasz Wolny.

Organizatorzy
Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Kultury. Partnerzy to: Telewizja Polska, Polskie Radio, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Muzeum Łazienki Królewskie.

Transmisja koncertu o godzinie 20.30 w Radiu Olsztyn

Polska jest w Unii Europejskiej od 15 lat

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Polska, Unia, koncert, Unia Europejska, transmisja
Mija 15 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jak przez te lata zmieniło się województwo warmińsko-mazurskie?

W 2003 roku ponad 77 procent Polaków stwierdziło w referendum, że Polska powinna wstąpić do Unii Europejskiej. Z kolei wśród wyborców z województwa warmińsko-mazurskiego krzyżyk przy...

Zamknij
RadioOlsztynTV