Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gołoledź: na Warmii i Mazurach odwołane kursy autobusów i lekcje

Fot. PAP/D. Delmanowicz

Z powodu gołoledzi w gminie Ełk zostały we wtorek odwołane lekcje, na taki sam krok zdecydowała się SP nr 2 w Giżycku. Lekcji nie ma też dziś w jednej ze szkół w gminie Purda. Na Mazurach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, odwołanych jest wiele kursów autobusów, w tym szkolnych.

Od wtorkowego poranka w warmińsko-mazurskim panują bardzo trudne warunki drogowe – drogi i chodniki pokryte są lodową skorupą. Miejscami wciąż pada deszcz lub mżawka, które zamarzają na zimnej płaszczyźnie dróg i chodników. Przez to nawet posypywanie nie zawsze jest skuteczne.

Władze miast i gmin od rana w mediach społecznościowych informują o odwoływaniu lekcji lub kursowania autobusów.

W związku z fatalnymi warunkami na drodze żaden autobus linii komunikacyjnych transportu o charakterze użyteczności publicznej (dotyczy również dowozu dzieci do szkół) w Gminie Wydminy nie wyjechał na trasę. Za nieudogodnienia przepraszamy. Poinformujemy, kiedy autobusy ruszą na trasę

– podał wójt Radosław Król.

Wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz napisał, że „z uwagi na bardzo trudne warunki na drogach nie wyruszyły autobusy szkolne oraz komunikacji miejsko-gminnej” – podał wójt i zapewnił, że szkoły zapewniają opiekę przybyłym dzieciom i prowadzone są zajęcia lekcyjne.

Lekcje odwołane zostały w gminie Ełk.

Ze względu na bardzo trudne warunki atmosferyczne, drogowe i troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci zajęcia we wszystkich gminnych szkołach zostały odwołane

– poinformował we wtorek na stronie urzędu gminy Ełk wójt Tomasz Osewski. W komunikacie zaznaczono, że dzieciom, które mimo wszystko dotrą do szkoły, zostanie zapewniona opieka.

00:00 / 00:00

Na identyczny krok zdecydowała się szkoła podstawowa nr 2 w Giżycku.

Lekcji nie ma też dziś w jednej ze szkół w gminie Purda. Wójt gminy Teresa Chrostowska mówi, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych zdecydowano o odwołaniu zajęć lekcyjnych w szkole w Klebarku Wielkim.

00:00 / 00:00

Jak poinformował Radio Olsztyn rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, lekcje zawieszono w 19 szkołach – w powiatach: ełckim, kętrzyńskim, gołdapskim, węgorzewskim i piskim.

Od rana w regionie dochodzi do wielu kolizji (policja nie jest w stanie podać statystyk z tym związanych), wiele tras blokują auta, które nie mogą podjechać pod wzniesienia. Na krajowej „szesnastce” między Orzyszem, a Giżyckiej we wsi Staświny TIR stanął w poprzek i blokuje drogę, a wcześniej między Rudą a Staświnami jedna solarka wpadła do rowu, a druga nie może podjechać pod górę.

Jadą tam dodatkowi pracownicy, by posypać drogę

– podał punkt informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie.

Autor: K. Grabowska/J. Kiewisz-Wojciechowska, Marcin Boguszewski (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Uwaga! Lód na drogach, śliskie chodniki. W regionie doszło do wielu kolizji

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, szkoła, Ełk, ślisko, Purda, pogoda, pilne
Uwaga! Lód na drogach, śliskie chodniki. W regionie doszło do wielu kolizji

W woj. warmińsko-mazurskim panują bardzo trudne warunki na drogach. Po nocnych opadach deszczu jest na nich lód, mimo że pracuje cały sprzęt do zimowego utrzymania dróg....

Zamknij
RadioOlsztynTV