Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gmina szuka pieniędzy na likwidację składowiska z chemikaliami

Fot. J. Sulecki

Skąd wziąć pieniądze na likwidację nielegalnego składowiska odpadów w Borzynowie? Odpowiedzi na to pytanie próbują znaleźć włodarze gminy Pasłęk.

Na jej terenie znajdują się niebezpieczne substancje. – Z inicjatywą wyszło starostwo powiatowe w Elblągu, które zaoferowało finansową pomoc – tłumaczył starosta elbląski Maciej Romanowski.

Początkowo szacowano, że utylizacja tego odpadu wyniesie około milion złotych, w tym momencie wiemy, że będzie to około pięciuset tysięcy złotych. Burmistrz zabiega o środki finansowe oraz wsparcie o które zwrócił się również do nas. Wysoka rada pokłoniła się i zdecydowała o przekazaniu stu tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Na miejscu nielegalnego składowiska pobrane zostały próbki w celu inwentaryzacji niebezpiecznych substancji. Trwają poszukiwania specjalistycznej firmy, która wywiezie oraz zutylizuje śmieci.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, składowisko
Brakuje pieniędzy na utylizację nielegalnego składowiska odpadów

Skąd wziąć pieniądze na usunięcie nielegalnego składowiska odpadów z Borzynowa? Na to pytanie próbują odpowiedzieć lokalni włodarze i samorządowcy. Koszty z jakimi musi zmierzyć się gmina...

Zamknij
RadioOlsztynTV