Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Giżycko wciąż szuka partnera do projektu Mieszkanie Plus

Do lutego 2020 r. samorząd Giżycka wydłużył dialog konkurencyjny, dzięki któremu zostanie wyłoniony podmiot, który zbuduje bloki w ramach programu Mieszkanie Plus. Pierwotnie partner miał być poszukiwany do końca grudnia.

Wydłużenie czasu poszukiwania partnera prywatnego wiąże się z dużą ilością napływających do nas w tej sprawie zapytań, prosili o to także zainteresowani naszą inwestycją

– powiedział burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz. Dodał, że takie zainteresowanie pozwala samorządowi mieć nadzieję, że wyłonienie partnera do realizacji projektu Mieszkanie Plus nie będzie kłopotliwe.

Partner na zaprojektowanie i wybudowanie mieszkań będzie miał 3 lata. Deweloper ma zbudować mieszkania i administrować nimi nie krócej niż 15 lat i nie dłużej niż 30 lat.

Giżycko chce zbudować sto mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Minister inwestycji i rozwoju zarekomendował Giżycku budowę mieszkań w formule PPP już w styczniu. Była to pierwsza tego rodzaju opinia wydana po nowelizacji ustawy o PPP wprowadzonej w 2018 roku. Nowelizacja ta pozwala instytucjom publicznym zwrócić się do ministra inwestycji i rozwoju o opinię, czy uzasadniona jest realizacja inwestycji właśnie w tej formule.

W ramach przedsięwzięcia prowadzonego pod nazwą „Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych na nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Giżycko w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego” ma powstać sto mieszkań w centrum Giżycka o powierzchni od 50 do 80 metrów kwadratowych. Projekt zakłada, że wysokość czynszu będzie regulowana przez gminę.

Giżycko planuje zrealizować inwestycję przy wsparciu rządowego programu Mieszkanie Plus.

Do końca 2019 roku planowane jest rozpoczęcie prac budowlanych w Radomiu, Zamościu i Łowiczu. Ponadto trwa projektowanie blisko 18 tysięcy mieszkań, kolejne 18 tysięcy oczekuje na decyzje inwestycyjne.

 

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, Wojciech iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka, Mieszkanie plus
Ostróda otworzy się na inne miasta. Jest decyzja w sprawie budowy drogi S5

Wojewoda warmińsko-mazurski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej budowy odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy.  Będzie to kontynuacja obwodnicy Ostródy w ciągu drogi...

Zamknij
RadioOlsztynTV