Mazurskie miasta podnoszą ceny wywozu nieczystości

O 6 złotych więcej zapłacą za wywóz śmieci mieszkańcy Giżycka. Nowe stawki wejdą w życie 1 stycznia.
Większe opłaty obejmą nie tylko mieszkańców Giżycka, ale także wszystkich, którzy mieszkają na terenach obsługiwanych przez Mazurski Związek Międzygminny Gospodarki Odpadami. Drożej będzie m.in. w Węgorzewie, Rynie czy Wydminach.
Obecnie mieszkańcy za wywóz śmieci płacą 27 złotych od osoby. Od nowego roku będą to 33 złote. W przypadku śmieci niesegregowanych stawka wzrośnie o 12 złotych, czyli zamiast 54 wyniesie 66 złotych.
Więcej za śmieci zapłacą także mieszkańcy Ełku. Od stycznia zamiast 21 złotych za osobę zapłacą 28 złotych.
Autor: M. Zbrożek
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy





















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







