Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Galeria El i Muzeum Ziemi Braniewskiej otwarte dla zwiedzających

Elbląg – Centrum Sztuki Galeria El. Fot. Ł. Węglewski

Od dziś (1 lutego) mogą być otwarte dla zwiedzających muzea i galerie sztuki. Konieczne jest oczywiście zachowanie reżimu sanitarnego.

Czynne są m.in. Galeria El w Elblągu oraz Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu zachęca do obejrzenia czterech wystaw. Warunkiem jest oczywiście dostosowanie się do zasad sanitarnych. To znaczy, że aby wejść do wnętrza, trzeba mieć maseczkę i zachowywać konieczny dystans.
Galeria EL jest placówką bazującą na ścisłym kontakcie z odbiorcami, stąd wielka radość z otwarcia.

Doczekaliśmy się i zapraszamy, choć liczba odwiedzających musi być ograniczona

– podkreśla Wojtek Minkiewicz z Galerii El.

Do połowy lutego można jeszcze oglądać wystawę Ogrody Starości i malarstwa Mariusza Owczarka oraz dwie prezentacje własne z zasobów Galerii EL.

Od jutra otwarte będzie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Nie wszystkie jego wystawy będą dostępne i odwiedzających będzie obowiązywał reżim sanitarny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Na otwarcie tego typu placówek kultury czekało także m.in. Towarzystwo Miłośników Braniewa

Prowadzi ono Muzeum Ziemi Braniewskiej. Muzealnicy czas lockdownu spędzili gównie na przygotowaniu nowych wystaw i eksponatów dla zwiedzających. Pojawiło się kilkanaście nowych przedmiotów, czy wystawa braniewskich herbów. Z bliska można obejrzeć także zabytkowy piec kaflowy, który z kamienicy trafił na salę wystawową.

Muzeum Ziemi Braniewskiej powstało w 2016 roku. Znajduje się w budynku Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Gdańskiej w Braniewie. Odwiedzać można je od wtorku do niedzieli w godzinach 12 – 16. Zwiedzanie muzeum jest bezpłatne.

 

Autor: M. Stankiewicz / A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Galeria El, koronawirus
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do połowy lutego

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony o kolejne 2 tygodnie. Będzie można go pobierać do 14 lutego. Zasady przyznawania zasiłku są bez zmian, podobnie jak sposób występowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV