Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Funkcjonariusze Olsztyna pomogli rozbić międzynarodowy gang fałszerzy faktur

Agenci z białostockiej delegatury CBA i olsztyńskich funkcjonariuszy CBŚP zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą działającą od stycznia 2015 roku do grudnia 2016 tego na terenie Polski, Niemiec i Estonii.

Grupa miała zajmować się wystawianiem fałszywych faktur, wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Już w maju 2017 roku, w ramach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze CBA udaremnili próbę wyłudzenia 100 milionów złotych podatku VAT na podstawie fałszywych faktur na pół miliarda złotych za 300 tysięcy telefonów komórkowych.

Na terenie Warszawy i podwarszawskich miejscowości zatrzymano cztery osoby. Wśród nich jest biznesmen z branży recyklingu i księgowa. Dwie kolejne, to przedsiębiorcy. Wszyscy zostali zatrzymani w związku z wyłudzeniem VAT na obrocie granulatem srebra, platynową blachą i platyną.

Do tej pory wspólne działania śledczych pozwoliły 13 osobom przedstawić zarzuty dotyczące wyłudzeń, lub też próby wyłudzenia ponad 150 milionów złotych. Śledczy ujawnili fikcyjne faktury na ponad 750 milionów złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Fot. Centralne Biuro Antykorupcyjne

Redakcja: M.Świniarski/B.Świerkowska-Chromy za CBA

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, VAT, przestępcy, grupa, video, CBŚP, pranie pieniędzy
Prokuratura zbada, czy na wystawie w Galerii Dobro w Olsztynie zostały znieważone symbole narodowe

Radni PiS, a także poseł tego ugrupowania Jerzy Małecki zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Miałoby polegać na „publicznym znieważeniu godła oraz obrazie uczuć religijnych”. Na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV