Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Francuzi rywalami Polaków w ćwierćfinale

Fot: L. Szymański (PAP)

Polscy siatkarze zakończyli już fazę grupową w turnieju olimpijskim na igrzyskach Tokio 2020. Przed nimi ćwierćfinałowe starcie z reprezentacją Francji.

Polacy w znakomitym stylu zakończyli zmagania w grupie. Zawodnicy Vitala Heynena w ostatnim meczu rozbili 3:0 Kanadę. To było ich czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu. Biało-czerwoni bardzo pewnie wygrali grupę A i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału.

Kolejnymi rywalami naszych reprezentantów będą Francuzi. W ostatniej kolejce Trójkolorowi po pasjonującej potyczce ulegli Brazylii. Mimo że bardzo chcieli uniknąć starcia z Polakami, wpadną na nich w meczu, którego stawką będzie awans do strefy medalowej.

Ćwierćfinał Polska – Francja zostanie rozegrany we wtorek 3 sierpnia. W przypadku zwycięstwa kadra prowadzona przez Vitala Heynena zmierzy się z lepszym z pary Włochy kontra Argentyna.

Ćwierćfinały – 3 sierpnia (wtorek)
2:00 Polska – Francja
6:00 Włochy – Argentyna
10:00 Japonia – Brazylia
14:30 Rosja – Kanada

Półfinały – 5 sierpnia (czwartek)
6:00 Pierwszy półfinał
14:00 Drugi półfinał

Mecz o trzecie miejsce
7 sierpnia, sobota, godz. 6:30

Finał
7 sierpnia, sobota, 14:15

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Polska, Francja, ćwierćfinał
Jan Król: Zawsze mnie ciągnęło do tego miasta

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mają za sobą trzeci dzień sezonu przygotowawczego do nadchodzących rozgrywek Plusligi. Jan Król, nowy atakujący indyków zdradził nam, że w stolicy regionu...

Zamknij
RadioOlsztynTV