Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Film „Excentrycy” zdobył Srebrne Lwy w Gdyni

Złote Lwy zdobył film „Body/Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Srebrne – film „Excentrycy” w reżyserii Janusza Majewskiego. W sobotę w Gdyni zakończył się jubileuszowy 40. Festiwal Filmowy.

Złotymi Lwami nagrodzono film „Body/ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Na zdjęciu: Janusz Gajos i Maja Ostaszewska

Film „Excentrycy” powstał na podstawie powieści olsztyńskiego pisarza Włodzimierza Kowalewskiego. Jak powiedział Radiu Olsztyn po ogłoszeniu werdyktu jury nie krył wzruszenia i wielkiego szczęścia.

00:00 / 00:00

Kard z filmu „Excentrycy”. Główni bohaterowie: Maciej Sthur i Natalia Rybicka

„Excentrycy” przenoszą widzów w lata 50. XX wieku. Akcja rozgrywa się w Ciechocinku. Obraz ukazuje historię Fabiana, emigranta, który po powrocie do Polski zakłada swingowy big band. Zakochuje się w pięknej i tajemniczej kobiecie, którą zatrudnia do swojego zespołu. Dla Fabiana patriotyzm nie oznacza bohaterstwa na polu walki, bo za swoją ojczyznę uznaje muzykę.

Kard z filmu „Excentrycy”. Główni bohaterowie: Maciej Sthur i Natalia Rybicka

Włodzimierz Kowalewski podkreślał, że już podczas konkursowych pokazów film zyskał wielkie uznanie publiczności i nagradzany był owacjami na stojąco.

Film „Excentrycy” powstał na podstawie powieści olsztyńskiego pisarza Włodzimierza Kowalewskiego. Fot. archiwum RO

Do kin „Excentrcy” wejdą w styczniu 2016 roku.

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, festiwal filmowy, Srebrne Lwy, nafroda
Elbląskie repliki festiwalu filmowego w Gdyni

Film "Ekscentrycy" na podstawie powieści olsztyńskiego pisarza Włodzimierza Kowalewskiego startuje w konkursie głównym 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na środowym pokazie (16 września) obraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV