Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląskie repliki festiwalu filmowego w Gdyni

Film „Ekscentrycy” na podstawie powieści olsztyńskiego pisarza Włodzimierza Kowalewskiego startuje w konkursie głównym 40. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Na środowym pokazie (16 września) obraz był długo oklaskiwany przez publiczność. Wyniki poznamy w sobotę wieczorem.

Tymczasem w Centrum Spotkań Europejskich Światowid trwają Elbląskie Repliki Festiwalu Filmowego w Gdyni. Przed wieczorną projekcją, o godzinie 17, kino Światowid przeprowadzi quiz pt. Filmowe Rozgrywki – 40 lat Festiwalu Filmowego w Gdyni.

– W spotkaniach wezmą udział wszyscy, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat najważniejszego polskiego festiwalu filmowego – informuje Aleksandra Bielska ze Światowida.

00:00 / 00:00

Na laureatów quizu czekają nagrody.

00:00 / 00:00

Po Filmowych Rozgrywkach, około godziny 18, widzowie obejrzą rumuński film pt. Czarodziejska Góra. Jego bohaterem jest zmarły w 2002 roku Adam Jacek Winkler – malarz, antykomunista, który opuścił Polskę w 1965 roku. Wyjechał do Afganistanu, dołączając do oddziałów Ahmada Szacha Massuda. Zaakceptowany przez mudżahedinów, otrzymał tytuł Adam Khan czyli Król Adam. Zginął rok po zamachu na Massuda, podczas samotnej wspinaczki na Mount Maudit czyli Przeklętą Górę.

Elbląskie Repliki towarzyszą Festiwalowi Polskich Filmów w Gdyni od 39 lat. Potrwają do końca festiwalu czyli do soboty.

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, elbląskie repliki
Smocze łodzie na wodach rzeki Elbląg

Wyścigi smoczych łodzi to jedna z imprez towarzyszących Elbląskiemu Świętu Chleba. Długie, pięknie zdobione konstrukcje, na wodach rzeki Elbląga pojawiły się po raz drugi. Ponieważ w...

Zamknij
RadioOlsztynTV