Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Fikcyjne faktury na ponad 10 milionów złotych. Olsztyńska KAS wykryła przekręt z woj. mazowieckiego

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Olsztyna wykryła firmę w woj. mazowieckim, które posługiwały się fikcyjnymi fakturami w obrocie żarówkami LED. 

Istniejąca od 2016 roku spółka pozostawała w tzw. uśpieniu, nie prowadziła żadnej faktycznej działalności gospodarczej. Uaktywniła się w lipcu 2019 r. wykazując w deklaracjach znaczny wzrost obrotów i wystawiała fikcyjne faktury VAT o łącznej wartości ponad 10 mln złotych.

Faktury miały dokumentować sprzedaż żarówek LED. Otrzymywane na rachunki bankowe spółki pieniądze były niezwłocznie transferowane za granicę. Blokada rachunków bankowych pozwoliła na zabezpieczenie części środków finansowych na pokrycie strat Skarbu Państwa z tytułu wyłudzenia VAT w wysokości ponad 2,7 mln złotych.

Wykrycie przekrętu było możliwe dzięki wykorzystaniu danych z rachunków bankowych za pomocą Sytemu Teleinformatycznego Izby Rozliczeniowej i danych z Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszustwo, faktura, Krajowa Administracja Skarbowa, KAS, żarówki LED
Ogólnopolskie śledztwo ws. wyłudzeń pieniędzy i włamań na konta bankowe. Wśród zatrzymanych mieszkańcy Warmii i Mazur

Policja zatrzymała kolejnych pięć osób zamieszanych w wyłudzenia pieniędzy i włamania na konta bankowe. Tym razem wśród zatrzymanych są dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku...

Zamknij
RadioOlsztynTV